A A+ A++

652 dodatkowych ambasadorów bezpieczeństwa podczas wakacyjnych piątków na przejazdach, ponad 73 tysiące przekazanych materiałów promocyjnych, aby przypomnieć użytkownikom dróg o bezpieczeństwie. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego kolejarze rozpoczynają kolejne działania m.in. w szkołach i warsztaty z instruktorami jazdy.

Dziś przy przejeździe na ulicy Białostockiej w Sokółce odbył się briefing prasowy dotyczący akcji „Zatrzymaj się przed torem – nie ryzykuj”.


Ambasadorzy bezpieczeństwa w każdy wakacyjny piątek prowadzili działania na przejazdach kolejowo-drogowych. „Bezpieczne piątki” to akcja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd”. Kolejarze i funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei rozdawali ulotki, materiały edukacyjne. Przypominali gdzie w razie potrzeby znajdziemy ważne informacje na żółtych naklejkach. Łącznie, podczas 652 akcji rozdali ponad 73 tysiące ulotek i materiałów dydaktycznych.

W lipcu i sierpniu tego roku na przejazdach kolejowo-drogowych doszło do 35 zdarzeń. W Podlaskiem od początku roku było sześć takich wypadków.

Briefing w Sokółce:

Od 2018 roku każdy przejazd w Polsce, zarządzany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., jest dodatkowo oznakowany. Od wewnętrznej strony krzyży św. Andrzeja lub na napędach rogatek znajdują się żółte naklejki posiadające trzy istotne informacje: indywidualny numer identyfikacyjny składający się z dziewięciu cyfr, numer alarmowy 112 i numer awaryjny.

Kiedy skorzystać z żółtych naklejek? Jeśli samochód zostanie unieruchomiony między rogatkami w wyniku usterki, kiedy już doszło do wypadku i trzeba ratować czyjeś życie lub kiedy na torach znajdzie się jakaś przeszkoda, należy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Numer awaryjny trzeba wybrać, jeśli doszło do usterki technicznej, np. wyłamano rogatkę, uszkodzone zostało oznakowanie lub sygnalizator świetlny. Zgłaszając zagrożenie należy podać indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu kolejowo-drogowego, co pozwoli na precyzyjną identyfikację lokalizacji i znacznie ułatwi służbom kolejne działania.

Tylko w 2021 roku w 160 przypadkach, dzięki specjalnemu szybkiemu połączeniu, wstrzymano ruch pociągów na linii kolejowej i wezwano pomoc, a w 458 sytuacjach ograniczono prędkość jazdy pociągów, żeby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom i korzystającym z przejazdów.

opr. (pb)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAnalysis: Queen Elizabeth signals nothing will stop her from carrying out her royal duties
Następny artykułPogoda na wrzesień