A A+ A++

Pewnie nie raz zdarzyła Ci się sytuacja, w której wymagane było owinięcie jakiegoś przedmiotu w ozdobną folię w ramach prezentu dla bliskiej osoby lub nagle pojawiła się sytuacja, gdy trzeba zapakować rzeczy w karton, a następnie zabezpieczyć je odpowiednim materiałem, aby nie uległy uszkodzeniu bądź nie rozsypały się w trakcie transportu. Jak widać, opakowania oraz różnego rodzaju folie są w życiu codziennym naprawdę przydatnymi produktami. Można je również zastosować do pakowania żywności czy też małych przedmiotów w celu łatwiejszego ich przechowywania lub przenoszenia w inne miejsca. Jednak, czy słyszałeś o czymś takim jak folia stretch? Być może nawet stosujesz ją codziennie, lecz nie masz o niej pojęcia. Dlatego w tym artykule przyjrzeliśmy się bliżej, do czego folia stretch służy oraz przedstawiliśmy kilka ciekawych informacji na jej temat.

Folia stretch – czym jest?

Folia stretch, nazywana również polietylenową, posiada wiele warstw oraz charakteryzuje się dużą rozciągliwością. Tworzona jest z kopolimerów i polimerów etylenu. Dzięki temu osiąga wspomniane już wcześniej spore możliwości w zakresie rozciągania.

Folia ta cechuje się również wyjątkowo dobrą grubością przy jednoczesnym zachowaniu lekkości. To ogromny atut podczas pakowania lub owijania produktów, ponieważ dzięki temu ich waga nie rośnie, a równocześnie otrzymują doskonałą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, działaniem warunków atmosferycznych i innymi zagrożeniami z zewnątrz. Dlatego folia ta często jest wykorzystywana w branżach transportowej czy przemysłowej.

Do czego folia stretch będzie się najlepiej nadawać?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, folia stretch przez zastosowanie odpowiednich komponentów do jej wytworzenia zapewnia szeroką funkcjonalność, a co za tym idzie – szereg zastosowań w wielu gałęziach przemysłu. Dzięki elastyczności, grubości, lekkości i ochronie, jaką zapewnia owiniętym produktom, ten materiał sprawdzi się najlepiej w branży transportowej. To właśnie tam każdy ładunek powinien być odpowiednio zabezpieczony podczas przewozu. W samochodzie może bowiem spotkać się z wieloma negatywnymi czynnikami jak zmienne warunki atmosferyczne, twarde podłoże, ostre krawędzie i wiele więcej.

Ponadto folia stretch odnajduje swoje zastosowanie również w rolnictwie czy lotnictwie

Rodzaje folii stretch

Folia stretch jak większość produktów na rynku posiada również swoje rodzaje. Dwa główne, w których występuje, to maszynowy i ręczny.

Folia stretch maszynowa

Pierwszy z wymienionych charakteryzuje się większymi możliwościami w zakresie rozciągania, w tym maksymalnym poziomem, który nie zaszkodzi strukturze. Folie tego typu również cechują się lepszą grubością oraz umiejętnością szybkiego powrotu do początkowego stanu już po rozciągnięciu.

Polecane są głównie przedsiębiorstwom wyposażonym w odpowiednie maszyny owijające. Zazwyczaj są to większe firmy, którym zależy na szybkim przeprowadzaniu procesu owijania produktów czy całych ładunków.

Folia stretch ręczna

Folie stretch ręczne są najczęściej widywane w mniejszych przedsiębiorstwach, a nawet w gospodarstwach domowych. Ten rodzaj charakteryzuje się łatwością w owijaniu towarów i przesyłek, lecz jednocześnie wiąże się z dłuższym wykonywaniem tej czynności w porównaniu z maszynowym typem.

Folia stretch a producent – kolejny ważny aspekt

Kiedy już chcemy zdecydować się na zakup folii stretch, należałoby zrobić to z głową. Dzięki temu nie narazimy się na niepotrzebne wydatki związane z nabyciem złej jakości materiału. Producent folii stretch, taki jak https://ergis.eu/, to z pewnością polecana opcja do nabycia tego wszechstronnego produktu.

Producenci folii posiadają odpowiednią wiedzę oraz zaplecze pełne maszyn i pracowników, dzięki czemu każdy materiał jest produkowany z największą starannością o detale oraz dbałością o uzyskanie maksymalnej funkcjonalności. Dzięki temu możemy być pewni wysokiego stopnia zabezpieczenia owiniętych obiektów, a w rezultacie najwyższej ochrony podczas transportu lub innych sytuacji.

Artykuł zewnętrzny

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBlat do łazienki – Funkcjonalność i estetyka dla Twojej łazienki
Następny artykułMuzyczna wędrówka po zabytkach Krakowa