Kryminalny serial paradokumentalny “Malanowski i partnerzy” był adaptacją niemieckiego formatu emitowanego na kanale SAT.1. Na antenie Polsatu pojawił się po raz pierwszy w 2009 roku. Główną gwiazdą produkcji był Bronisław Cieślak, którego telewidzowie wcześniej mogli kojarzyć z kultowej roli porucznika Borewicza w serialu “07 zgłoś się”.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Produkowany w latach 2009-2016 serial doczekał się aż 807 odcinków. Postać grana przez Cieślaka została na końcu serii uśmiercona. Po odczytaniu testamentu okazało się, że biuro Malanowskiego przechodzi na jego brata, Andrzeja, byłego policjanta i wojskowego. Na początku nie jest on przekonany do przejęcia interesu, ale za namową bliskich postanawia podjąć wyzwanie. Tym samym rolę w serialu przejmuje Andrzej Grabowski jako nowy właściciel biura.
Początki Grabowskiego na planie nie były łatwe. “Andrzej doskonale zdaje sobie sprawę, że będzie oceniany przez pryzmat tej znanej roli, co wpływa na jego decyzje – nieraz zgadza się na rozwiązania, które mogą nie być zgodne z jego osobistymi upodobaniami czy szeroko pojętą popularnością” – powiedział reżyser, Szymon Jakubowski. Twórca seriali zauważył również, że specjalnie na potrzeby roli aktor zapuścił włosy i brodę, co według niego przynosi znakomite efekty.
Co dalej z serialem?
Mimo starań wyniki oglądalności nowej serii były znacznie gorsze niż poprzednich. Kształtowały się na poziomie ok. 500 tysięcy widzów na odcinek, podczas gdy “Malanowskiego i partnerów” oglądało ponad 1,5 miliona widzów.
Okazuje się jednak, że serial będzie dalej pokazywany. “Press” donosi, że Polsat ma w zapasie odcinki do emisji na 2025 rok. Data ich premiery nie jest jeszcze ostatecznie ustalona. Ostatni odcinek w jesiennej ramówce zostanie pokazany 21 listopada. Produkcja jest nadawana od poniedziałku do czwartku o 19.35.
W najnowszym odcinku podcastu “Clickbait” opowiadamy o skandalu z “Konklawe”, omawiamy porażających “Łowców skór” na Max i wyliczamy, co poszło nie tak z głośnym “Sprostowaniem”. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS