A A+ A++

Cały przetarg, który był realizowany w ramach procedury negocjacyjnej bez publikacji ogłoszenia o zamówieniu, dotyczy napraw awaryjnych polowych stacji zasilania do przeciwlotniczych zestawów rakietowych S-125 Newa-SC oraz podzespołów i części do nich w latach 2021–2023.

Do udziału w postępowaniu zgłosił się tylko jeden oferent, a konkretnie spółka Janusz Kania Agregaty Pex-Pool Plus. Do oceny ofert złożonych we wszystkich czterech zadaniach posłużyło kryterium najniższej ceny. Decyzja o udzieleniu zamówienia została podjęta 4 stycznia br., a jego łączna wartość wyniosła ponad 2,764 mln PLN.

Reklama

Kontrakt ten pozwala na zabezpieczenie napraw jednego z kluczowych elementów systemu obrony powietrznej S-125 Newa-SC. Systemy te znajdują się na uzbrojeniu sześciu dywizjonów rakietowych Obrony Przeciwlotniczej wchodzących w skład 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej Sił Powietrznych SZ RP. Łącznie jest to kilkanaście zestawów, stanowiących podstawowe uzbrojenie 3 WBROP.

Docelowo zestawy te powinny zostać zastąpione przez nowe systemy – średniego zasięgu typu Wisła (IBCS/Patriot, pierwszy dywizjon pojawi się w 2022 roku) oraz krótkiego zasięgu typu Narew. Opóźnienia w realizacji drugiej fazy Wisły i programu Narew powodują jednak, że Newy pozostaną jeszcze w służbie co najmniej do drugiej połowy obecnej dekady.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZdzisław Kudła z tytułem Honorowego Obywatela Animacji
Następny artykułZ prawa budowlanego znika blankietowy przepis