ZASADY REKRUTACJI DO PUBLICZNYCH PRZEDSZKOLI NA ROK SZKOLNY 2021/2022
Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022 do publicznych przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Namysłów, po raz pierwszy prowadzona będzie z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Link do Systemu Elektronicznych Rekrutacji zostanie podany
w późniejszym terminie.
Po zakończeniu procesu rekrutacji wniosek rekrutacyjny będzie można:
- podpisać Profilem Zaufanym i wówczas nie będą musieli Państwo dostarczać wniosku wraz z załącznikami w wersji papierowej do przedszkola lub
- wydrukować oraz w wersji papierowej dostarczyć do wybranego przedszkola.
Do rekrutacji na wolne miejsca przystępują dzieci urodzone w latach 2015 – 2018, mające miejsce zamieszkania1 na terenie Gminy Namysłów.
Liczbę miejsc dla poszczególnych grup wiekowych określa dyrektor przedszkola po zebraniu woli kontynuacji od rodziców dzieci dotychczas uczęszczających do przedszkola.
Dzieci urodzone w 2019 r. nie uczestniczą w rekrutacji elektronicznej. Rodzice2 tych dzieci (po ukończeniu przez nie 2 lat i 6 miesięcy) mogą w szczególnie uzasadnionych przypadkach starać się o zapisanie ich do przedszkoli publicznych po zakończeniu postępowania uzupełniającego, jeżeli przedszkole nadal będzie dysponowało wolnymi miejscami.
Dzieci mające miejsce zamieszkania poza Gminą Namysłów mogą ubiegać się o przyjęcie, dopiero po przeprowadzeniu postępowania uzupełniającego, które będzie prowadzone po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli przedszkole nadal będzie dysponowało wolnymi miejscami.
Dzieci kontynuujące wychowanie przedszkolne w dotychczasowym przedszkolu nie biorą udziału w rekrutacji – rodzice składają jedynie wolę kontynuacji.
Rodzice, którzy zamierzają zapisać dziecko do innego przedszkola niż to, do którego dziecko dotychczas uczęszcza muszą pamiętać, że wówczas rekrutacja odbywa się na takich samych zasadach, jak dla dziecka zapisywanego do przedszkola po raz pierwszy. Rodzice, w takim przypadku, nie podpisują woli kontynuacji w przedszkolu, do którego dziecko uczęszcza.
Kandydaci biorący udział w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli, przyjmowani są w oparciu o liczbę uzyskanych punktów w zależności od spełnianych kryteriów. Kolejność zgłoszeń nie ma wpływu na przyjęcie kandydata do przedszkola.
Rodzice mogą wskazać najwyżej trzy wybrane przedszkola w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanych.
1. Miejsce zamieszkania dziecka – należy przez to rozumieć miejsce zamieszkania jego rodziców albo tego z rodziców, któremu wyłącznie przysługuje władza rodzicielska lub któremu zostało powierzone wykonywanie władzy rodzicielskiej. Jeżeli władza rodzicielska przysługuje na równi obojgu rodzicom mającym osobne miejsce zamieszkania, miejsce zamieszkania jest u tego rodziców, u którego dziecko stale przebywa. Jeżeli dziecko nie przebywa stale u żadnego z rodziców, jego miejsce zamieszkania określa sąd opiekuńczy – art.. 26 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 2020 r. poz. 1740, zm. z 2019 r. poz. 1495).
2. Rodzic – należy przez to rozumieć także prawnych opiekunów dziecka oraz osoby (podmioty) sprawujące pieczę zastępczą nad dzieckiem – art. 4 pkt 19 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 910; zm. z 2020 r.
poz. 1378 oraz z 2021 r. poz. 4).
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS