A A+ A++

Biblioteka Publiczna im. Wisławy Szymborskiej wraz z księgarnią „A KUKU” zapraszają wszystkich uczniów szkół średnich do udziału w Konkursie Recytatorskim poezji Wisławy Szymborskiej. Będzie to druga edycja konkursu mającego na celu upamiętnienie jednej z nielicznych polskich noblistek, a zarazem patronki biblioteki w Sokółce – Wisławy Szymborskiej.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o wysłanie karty zgłoszeniowej wraz z załącznikami na adres

do 20 listopada 2024 r. Osoby niepełnoletnie muszą dodatkowo załączyć zgodę prawnych opiekunów.

Konkurs odbędzie się 4 grudnia 2024 r. w Bibliotece Publicznej im. Wisławy Szymborskiej w Sokółce, ul. Dąbrowskiego 12A, (sala audiowizualna). Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe. Regulamin konkursu oraz niezbędne dokumenty znajdują się na stronie sokolka.naszabiblioteka.com. Osoby zgłaszające się do Konkursu, tym samym wyrażają zgodę na przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby konkursu w zakresie koniecznym do prawidłowego przeprowadzenia konkursu. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału.

Wisława Szymborska to wybitna polska poetka, eseistka, tłumaczka, felietonistka. Zasłynęła z drobnych form twórczości literackiej, a wiersze stały się jej wizytówką na całym świecie. Ich wartość została doceniona przyznaniem jej w roku 1996 Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Poetka zmarła w 2012 r., ale jej twórczość została z nami i nadal zachwyca prostotą, postawą zadziwienia światem, zadawania naiwnych pytań, poruszania spraw, które wydają się już dawno omówione.

(EK) Biblioteka Publiczna w Sokółce






Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Delulu”, “skibidi”, “czemó”. Finałowa dwudziestka Młodzieżowego Słowa Roku
Następny artykułŚcieżka edukacyjna w Sosnowcu zamieniła się w ścieżkę przetrwania