A A+ A++

Odkryj świat emocji zamknięty w szkle – zaproszenie na unikatową wystawę Adama Włodarczyka. Odkryjcie razem z nami magię sztuki witrażu, która już od czwartku będzie dostępna w Galerii Sztuki. Wernisaż, na który serdecznie zapraszamy, odbędzie się w piątek o godzinie 18:00.

  1. Wystawa „Ekspresje” Adama Włodarczyka w Galerii Sztuki – od czwartku do 21 kwietnia.
  2. Wernisaż wystawy w piątek o godz. 18:00, wstęp wolny.
  3. Warsztaty witrażu z artystą 4 kwietnia oraz oprowadzanie autorskie 19 kwietnia.
  4. Adam Włodarczyk – artysta plastyk, witrażysta, wykładowca ASP we Wrocławiu.

Adam Włodarczyk, witrażysta i nauczyciel akademicki na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, zaprasza na swoją najnowszą wystawę „Ekspresje”. Wydarzenie to jest wyjątkową okazją do zanurzenia się w świat szkła artystycznego, gdzie klasyczne witraże spotykają się z abstrakcją, tworząc niezwykłą grę światła i barw.

Włodarczyk, który jest również aktywnym promotorem historii szkła, w swojej twórczości eksploruje emocje, które szkło artystyczne jest w stanie wywołać u odbiorcy. “Tematem każdego z zaprojektowanych przeze mnie przeszkleń są emocje, podkreślające przeznaczenie budynku lub, według potrzeby, niwelujące negatywne skojarzenia wywołane przez jego funkcję, historię lub wygląd” – opowiada artysta. Jego prace wpisują się w architekturę i historię Wrocławia, będąc odzwierciedleniem emocjonalnych śladów miasta.

Wystawa „Ekspresje” to nie tylko szansa na podziwianie unikatowych realizacji szklanych, ale również okazja do bezpośredniego spotkania z artystą i zgłębienia tajników tworzenia witraży. Dodatkowo, Galeria Sztuki organizuje warsztaty witrażu, które poprowadzi sam Włodarczyk, oraz oprowadzanie autorskie po wystawie, które pozwoli jeszcze głębiej zrozumieć intencje i techniki stojące za prezentowanymi dziełami.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w wernisażu oraz towarzyszących wydarzeniach. To wyjątkowa okazja, by na własne oczy zobaczyć, jak sztuka witrażu może wpłynąć na nasze emocje i postrzeganie przestrzeni.

Według informacji z: Urząd Miasta Legnica

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOgłoszenie o otwartym konkursie ofert w 2024 roku
Następny artykułZadaszone trybuny, miejsca dla ponad 8 tysięcy widzów – tak może zmienić się stadion Hutnika Kraków [WIZUALIZACJE]