A A+ A++

Zapraszamy na niezwykłą podróż w czasie do korzeni medycyny średniowiecznej! Już 17 marca 2024 roku, o godzinie 11:00, Muzeum Początków Państwa Polskiego otworzy swoje podwoje dla wszystkich, którzy pragną odkryć, jak leczono dolegliwości tysiąc lat temu. To wyjątkowa okazja, by poznać sekrety dawnych lekarzy bez konieczności płacenia za wstęp.

  1. Zagłębienie się w świat medycyny epoki średniowiecza.
  2. Odkrycie roli ziół, medytacji i modlitwy w leczeniu.
  3. Poznanie ciekawostek o średniowiecznych metodach leczenia i ich wpływie na współczesność.
  4. Odwiedziny dwóch wystaw czasowych, gdzie znajdziemy przedmioty związane z dawnym lecznictwem.

Wydarzenie to będzie nie tylko okazją do zgłębienia wiedzy na temat dawnych praktyk medycznych, ale również szansą na zrozumienie, w jaki sposób nasza przeszłość kształtuje obecne podejście do zdrowia i leczenia. Uczestnicy dowiedzą się, jakie zioła były stosowane na poszczególne dolegliwości, w jaki sposób medytacja i modlitwa wpływały na proces leczenia oraz czy długie kolejki do lekarzy to problem wyłącznie współczesny.

W trakcie Rodzinnej niedzieli, uczestnicy będą mieli również możliwość zwiedzenia dwóch wystaw czasowych, które przybliżą im przedmioty związane z dawnym lecznictwem. To unikalna okazja, by zobaczyć z bliska, jak wyglądały narzędzia i preparaty medyczne stosowane przez naszych przodków. Odwiedziny te pozwolą nie tylko na wzbogacenie wiedzy, ale również na chwilę refleksji nad tym, jak daleko zaszliśmy w dziedzinie medycyny.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy pragną na chwilę oderwać się od codzienności i przenieść się w czasie, by odkryć tajemnice medycyny średniowiecznej. To wyjątkowa okazja, by poszerzyć swoje horyzonty i spojrzeć na historię z innej perspektywy. Nie przegapcie tej niezwykłej podróży w przeszłość!

Na podst. UM Gniezno

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Miłość się nie gniewa” (1Kor 13,5)
Następny artykułSpotkanie o biurku i sekreterze w Starym Ratuszu 21 marca – wstęp wolny