Nabór do tegorocznej edycji akcji Masz Głos został zakończony z rekordowym wynikiem. Zgłosiło się aż o 80 organizacji więcej niż w ubiegłym roku, który i tak należał do znakomitych pod względem zainteresowania akcją.
Jeśli spojrzeć na mapę Masz Głos, najwięcej zapisów jest w województw: mazowieckiego, śląskiego i dolnośląskiego. Pozostałe regiony reprezentowane są mniej licznie, ale w zbliżonej skali. Ciągle udaje się dotrzeć na nowe tereny, w których wcześniej nie było akcji Masz Głos – w tym roku to aż 35 nowych powiatów
Z roku na rok rośnie liczba nowych uczestników Masz Głos, którzy dotąd nie mieli doświadczenia działania w akcji. Są to organizacje o różnym statusie i doświadczeniu – od rozpoczynających aktywność po grupy z dużym już dorobkiem.
W akcji Masz Głos nie ma znaczenia staż organizacji, ani status (organizacja formalne/nieformalna), natomiast ważna jest gotowość do realizacji działań we współpracy ze środowiskiem lokalnym, zwłaszcza władzą samorządową. Głównie w tym wspiera akcja Masz Głos swoich uczestników.
Wśród tematów działań, które w tym roku będą interesowały uczestników są: przestrzeń publiczna (w tym porządkowanie przestrzeni publicznej, walka z dzikimi wysypiskami), integracja mieszkańców, działania na rzecz dzieci, młodzieży, edukacji, seniorów, wspierania kobiet, wolontariat, działania sportowe i turystyka rowerowa, działania międzypokoleniowe, troska o wspólne miejsca spotkań (świetlice wiejskie), zieleń (m.in. ochrona drzew, inwentaryzacja drzew, łąki kwietne, antybetonoza), opieka nad zwierzętami, ekologia, kultura, zabytki i historia lokalna, dialog polsko-ukraiński, dostępność urzędów, zdrowie (w tym zdrowie psychiczne, wypalenie społeczne), wykluczenie komunikacyjne.
Czytaj więcej – KLIK
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS