Polacy nie wywalczyli w europejskim turnieju zapaśniczym w stylu wolnym w Budapeszcie kwalifikacji do igrzysk w Tokio.

Radosław Baran (Grunwald Poznań) w kategorii 97 kg był siódmy, Robert Baran (Ceramik Krotoszyn/125 kg) ósmy, a Sebastian Jezierzański (Dąb Brzeźnica/86 kg) trzynasty.

W każdej z sześciu kategorii olimpijskich, awans do turnieju w stolicy Japonii wywalczyli tylko finaliści.

Gadżijew rozpoczął turniej od zwycięstwa w 1/8 finału z Gheorghe Bucurem (Rumunia) 5:4. Potem wygrał z Davidem Habatem (Słowenia) 6:0, a w półfinale uległ Wazgenowi Tewanjanowi (Armenia) 2:4, który później zajął pierwszą lokatę.

Jezierzański stoczył tylko jeden pojedynek w którym przegrał w 1/8 finału z Sandro Aminaszwilim (Gruzja) 2:4.

Radosław Baran w kwalifikacjach pokonał Samuela Scherrera (Szwajcaria) 8:3, a w ćwierćfinale uległ późniejszemu trzeciemu zawodnikowi … czytaj dalej