Zamojski magistrat informuje o kolejnym naborze wniosków o udzielenie dotacji na wymianę starych systemów grzewczych. Wnioski będą przyjmowane od 1 do 15 lutego.
“O dotację, która dla osób fizycznych wynosi do 60% kosztów wykonania zadania (maksymalnie 6 000 zł), może ubiegać się właściciel, współwłaściciel albo użytkownik wieczysty budynku lub lokalu mieszkalnego położonego na terenie Zamościa. Przedsiębiorcy mogą liczyć na dotację w wysokości do 40% kosztów (maksymalnie 4 000 zł). Na realizację tego zadania w 2023 r. zabezpieczono kwotę 360 tys. złotych. Dotacja obejmuje pokrycie kosztów demontażu starego urządzenia (które należy zezłomować), zakupu i montażu nowego kotła albo podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Dofinansowaniu nie podlega np. zakup przenośnych urządzeń grzewczych, wykonanie prac projektowych, wymiana wewnętrznej instalacji c.o., wymiana starego urządzenia gazowego na nowe gazowe.” – informuje zespół prasowy zamojskiego magistratu.
Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie udzielania dotacji, dostępnym na stronie internetowej: http://zamosc.pl/news/7216/stare-piece-do-wymiany-nabor-wnioskow.
Kompletne wnioski należy składać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Zamość (Ratusz) ul. Rynek Wielki 13.
Zamojski magistrat przypomina również o uchwale antysmogowej przyjętej przez Sejmik Województwa Lubelskiego 19 lutego 2021 r. Wprowadza ona ograniczenia i zakazy w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw. Dokument zawiera terminy wymiany urządzeń grzewczych. Został określony maksymalny czas na wymianę starego kotła węglowego do dnia:
• 31 grudnia 2023 r. – kotły bezklasowe oraz kotły klasy 1 i 2 wg normy PN-EN 303-5:2012;
• 31 grudnia 2026 r. – kotły klasy 3 i 4 wg normy PN-EN 303-5:2012;
• 31 grudnia 2029 r. – kotły klasy 5 wg ww. normy.
Stare urządzenia należy wymienić na kotły 5 klasy wg normy PN-EN 303-5:2012 posiadające certyfikat Ecodesign (zgodny z wymaganiami ekoprojektu) albo inne ekologiczne i niskoemisyjne źródło ogrzewania.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS