A A+ A++

Zobacz wideo
Czy ceny nad morzem bardzo skoczyły do góry? Spytaliśmy wypoczywających w Sopocie [SONDA]

Wakacje to czas, kiedy w końcu można spędzić weekend na łonie natury. Wiele osób korzysta z wolnej chwili i udaje się także popołudniami na pobliskie kąpieliska. Jednak wiele punktów zostało zamkniętych, a służby sanitarne wydały odpowiednie raporty.

To maleńka miejscowość nad Bałtykiem, która zachwyca turystów. Wciąż nie ma tu tłumów

Zakaz kąpieli. Gdzie są zamknięte kąpieliska?

Na ten moment sytuacja nie wygląda tragicznie. Spośród prawie 700 kąpielisk tylko część została zamknięta. Mimo to, planując wypoczynek, najczęściej nie sprawdzasz w pierwszej kolejności oficjalnych danych opublikowanych przez służby sanitarne. Dlatego informujemy, gdzie obowiązuje zakaz kąpieli. 

W Wielkopolsce zamknięto na ten moment cztery kąpieliska. Od 30 czerwca br. nie zakaz kąpieli obowiązuje w poniższych zbiornikach:

  • Kąpielisko Nienawiszcz,
  • Kąpielisko miejskie Rogoźno,
  • Kąpielisko za Jeziorem,
  • Kąpielisko nad jeziorem Królewskim w Krzyżu Wielkopolskim.

W województwie dolnośląskim od 19 czerwca zakaz kąpieli obowiązuje wyłącznie w Radków – Kąpielisko Camp. Natomiast w województwie śląskim od 5 lipca nie wolno kąpać się w Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany – Jezioro Paprocany. Kolejnym punktem objętym zakazem jest Kąpielisko strzeżone Zalew Rejów w Skarżysko-Kamiennej w województwie świętokrzyskim.

W przypadku każdego z zamkniętych zbiorników służby sanitarne wydały konkretny raport, w którym zawarto wyjaśnienia. Decyzja podyktowana bywa parametrami mikrobiologicznymi, obecnością śniętych ryb, czy zakwitem sinic. Szczegółowe informacje możesz sprawdzić na oficjalnej stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Turyści zaśmiecili park w Janowie Lubelskim

Zamknięte kąpieliska w Polsce. Gdzie nie wolno się kąpać?

Na mapie udostępnionej przez Główny Inspektorat Sanitarny zaznaczono więcej miejsc objętych zakazem kąpieli. W centralnej Polsce znajdują się trzy czerwone punkty, które oznaczają brak możliwości wchodzenia do wody.

W województwie łódzkim zamknięto następujące kąpieliska:

  • Pilica Polska YMCA w miejscowości Kurnędz,
  • Kąpielisko Słoneczko w Piotrkowie Trybunalskim,
  • Przystań w Tomaszowie Mazowieckim.

W województwie mazowieckim zamknięto Kąpielisko Zalew Nowomiejski w Nowym Mieście. Jeśli wybierasz się na mazury, to w województwie warmińsko-mazurskim sanepid zamknął Kąpielisko Domowe w Szczytnie. Na Podlasiu nie wejdziesz do wody w Kąpielisku Miejskim w Czyżewie. Mieszkańcy Chełma w województwie lubelskim od 15 czerwca nie skorzystają z miejscowych Glinianek.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułChińczycy kupują polskie mleko. Łaciate hitem na chińskiej platformie
Następny artykułXbox i Bethesda potwierdzają obecność na targach gamescom 2023