A A+ A++

POWIAT SANOCKI. O zniszczonej i podziurawionej drodze w Załużu kierowcy i mieszkańcy w końcu mogą zapomnieć, a wszystko za sprawą inwestycji realizowanej przez Powiat Sanocki.

Prace przebiegają zgodnie z planem i jeszcze w tym roku będziemy mogli podziwiać efekt końcowy. Wykonawca na całym odcinku drogi wzmocnił nawierzchnię z klińca lakierowanego, wykonał warstwę podbudowy z masy asfaltowej i warstwę wiążącą oraz obustronne pobocza z tłucznia o szerokości 75 cm do wysokości warstwy wiążącej nawierzchni.

Na odcinku 0+15 km – 0+500 km położyliśmy warstwę ścieralną, zrobiliśmy chodnik, a przy sklepach spożywczych i Wiejskim Domu Kultury wykonaliśmy parkingi – wylicza Wojciech Rudy, kierownik budowy. – Gotowa jest także kanalizacja deszczowa oraz wszystkie przepusty w poprzek drogi. Obecnie trwają prace przy skarpach i rowach przydrożnych, a za kilka dni, planujemy rozpocząć prace przy montażu przejścia dla pieszych w okolicy kościoła, montażu oznakowania odblaskowego oraz barier energochłonnych.

17 października rozstrzygnięty został przetarg na budowę kanalizacji deszczowej oraz 110 metrów chodnika, który powstanie po lewej stronie drogi, przy ostatnich zabudowaniach. Najkorzystniejszą ofertę złożyło ponownie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z.o.o z Sanoka.

Cieszę się, że inwestycja, która była od wielu lat wyczekiwana przez mieszkańców i kierowców jest realizowana w obecnej kadencji – mówi Stanisław Chęć, starosta sanocki. – Łatwo nie było, ale dzięki zaangażowaniu wielu osób udało nam się uzyskać niezbędne pozwolenia oraz otrzymać wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i Nadleśnictwa Brzozów.

Przebudowana droga nie tylko ułatwi codzienną podróż mieszkańcom, ale także będzie alternatywną, dogodną trasą dojazdu w Bieszczady.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„Mistrzowie polskiej ilustracji”
Następny artykuł“Le Figaro”: Niemiecki projekt europejskiej tarczy antyrakietowej nie cieszy się poparciem Warszawy