A A+ A++

1)   Zróżnicowany i dynamiczny rynek pracy

W dużych miastach stopa bezrobocia jest zwykle dużo niższa niż w małych miejscowościach, a mieszkańcy nie mają problemów ze znalezieniem pracy bez względu na kwalifikacje czy wykształcenie i na dodatek bez nużących dojazdów. Jedynym minusem wydaje się konkurencyjność bowiem wiele zawodów wymaga ciągłego doskonalenia się, by utrzymać swoje stanowisko lub awansować. Mimo tej niedogodności większe miasta już na starcie oferują więcej możliwości.

2) Oferta edukacyjna

Równie istotna co rynek pracy jest też oferta edukacyjna dużych miast, która wpływa na codzienne życie mieszkańców już od najmłodszych lat. Dostęp do licznych szkół oraz uczelni i różnorodność kierunków kształcenia sprawia, że każdy może tu znaleźć coś dla siebie bez konieczności wyprowadzki na studia. Z reguły łatwiej też znaleźć dla dziecka miejsce w żłobku lub przedszkolu.

3) Komunikacja miejska

Sprawnie funkcjonujący transport publiczny jest jedną z największych zalet mieszkania w dużym mieście. Do dyspozycji mieszkańców są zwykle autobusy, tramwaje, w wielu przypadkach kolej, a w Warszawie nawet metro. Wiąże się to z tym, że nie trzeba mieć własnego samochodu, żeby na co dzień bezproblemowo poruszać się po mieście. Jest to ogromna oszczędność pieniędzy i ze względu na częste korki – w wielu przypadkach także czasu.

4) Opieka medyczna

Niezaprzeczalnym plusem mieszkania w dużym mieście jest większa dostępność placówek publicznej i prywatnej opieki medycznej, w tym licznych specjalistów. Naturalnie więcej potencjalnych pacjentów oznacza większe kolejki i dłuższy czas oczekiwania na wizytę w ramach Funduszu NFZ, ale to omija nawet mieszkańców mniejszych miast. Ogromną zaletą wciąż więc pozostaje to, że na miejscu zawsze jest przynajmniej kilka szpitali, kliniki i gabinety.

5) Rynek nieruchomości

W dużych miastach nie musimy być przywiązani do miejsca, w którym się urodziliśmy lub w którym mieszkaliśmy przez długi czas. Rynek nieruchomości jest w nich zwykle bardzo dynamiczny i  odpowiada na potrzeby mieszkańców. Powstają nowe inwestycje deweloperskie, a rynek wtórny działa niezwykle prężnie i zwykle nie ma problemów ze sprzedażą lub wynajmem nieruchomości – mieszkania i nowe domy w Gdańsku cieszą się nieustannym zainteresowaniem.

6) Swobodny dostęp do kultury i rozrywki

Na koniec warto wspomnieć o tym, że w mieście zwyczajnie jest co robić w wolnym czasie. Mieszkańcy mają do dyspozycji kina, teatry, restauracje, kawiarnie, kluby i doceniają to, że wizyt w tych miejscach nie muszą planować ze względu na brak problemów z dojazdem, wystarczy że wyjdą z domu i wszystko, czego potrzebują, mają na wyciągnięcie ręki. Ważne jest to także dla dzieci, na które w miastach czeka wiele możliwości rozwoju poza szkołą.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułHennig-Kloska “uwierzyła” w Hołownię: Twardo stoję na nogach i wiem, co robię
Następny artykułNowotarska policja przestrzega przed oszustwami na policjanta CBŚP