A A+ A++

Na licytacje trafiają pojazdy należące do firm lub osób, które są niewypłacalne. Uzyskane w ten sposób pieniądze mają pomóc w zadośćuczynieniu ich wierzycielom. Ogłoszenia pojawiają się w internetowym serwisie Krajowej Rady Komorniczej. Jeśli zdecydujesz się na udział w licytacji, musisz liczyć się z koniecznością wpłacenia wadium. Zwykle wynosi ono 10 proc. oszacowanej wartości pojazdu. Osoba, która wygra licytację, za auto zapłaci kwotę pomniejszoną o wadium. Pozostali uczestnicy licytacji otrzymają zwrot wadium.

Cena wywoławcza wynosi 75 proc. oszacowanej wartości samochodu w pierwszej licytacji i 50 proc. w drugiej. Dochodzi do niej, jeśli za pierwszym razem nikt nie zechce kupić pojazdu. W sprzyjających okolicznościach można więc kupić samochód za połowę jego rynkowej ceny.

Co ważne, mamy bardzo ograniczony czas na zapłacenie za wylicytowany samochód. Zwycięzca postępowania musi uiścić należność najpóźniej do godziny 12.00 następnego dnia. Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, zwycięzcy przepada rękojmia, a on sam zostaje wykluczony z udziału w kolejnej licytacji.

Zobaczmy, jakie okazje przyniosą ze sobą najbliższe licytacje.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBędą dwie nowe stacje na I linii metra. Wiemy, kto je zaprojektuje
Następny artykułMarsz Równości przejdzie ulicami Lublina. Prawomocne orzeczenie sądu