Podziel się na Facebooku

Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w ostatnim tegorocznym spotkaniu pokonała w Lubinie tamtejszy Cuprum w trzech setach.

Kędzierzynianie byli zdecydowanym faworytem spotkania w Lubinie i od początku meczu udowadniali swoją wyższość nad gospodarzami. Do połowy seta miejscowi mogli mieć jeszcze nadzieję na nawiązanie walki z naszym zespołem, ale po tym czasie zespół Grbicia wrzucił wyższy bieg i pewnie zwyciężył do 19.

W kolejnej partii przewaga mistrzów Polski była jeszcze bardziej wyraźna. Gracze Cuprum tylko przez kilka minut dotrzymywali kroku naszemu zespołowi. W drugiej części seta ZAKSA zdecydowanie dominowała i podwyższyła prowadzenie (17:25).

Najwięcej walki kibice obejrzeli w trzecim secie. Kędzierzynianie mieli w nim już pięć punktów przewagi, ale gospodarze zdołali zredukować stratę do dwóch oczek. Na więcej nie pozwolili im jednak gracze mistrzów Polski, którzy wygrali do 21.

Cuprum Lubin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 17:25, 21:25).