ZAKSA Kędzierzyn-Koźle broni w tym sezonie złotego medalu siatkarskiej Ligi Mistrzów wywalczonego 22 maja 2022 roku w Lublanie. Kędzierzynianie pokonali wówczas 3:0 włoskie Itas Trentino. Co ciekawe, polski klub w tym sezonie Ligi Mistrzów już wyeliminował ubiegłorocznych finalistów – miało to miejsce w ćwierćfinale. Teraz na drodze ZAKSY w drodze do finału stanął inny włoski zespół – Sir Safety Perugia.

Szymon Kołecki typuje starcie dwóch mistrzów KSW. Kto wygra: Ziółkowski czy Paransse?

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w drodze po trzeci triumf w Lidze Mistrzów. Pierwszy mecz padł jej łupem

W pierwszym spotkaniu dwumeczu półfinałowego górą była ZAKSA, która na własnym terenie pokonała zespół prowadzony przez doskonale znanego w Polsce trenera Andreę Anastasiego. Mecz od początku układał się pod dyktando gospodarzy, którzy w pierwszej partii wygrali z Włochami do 18. Perugia dopiero w drugiej partii wskoczyła na “dobre tory” i zdołała doprowadzić do wyrównania w całym spotkaniu. Po dwóch setach był remis 1:1.

Jastrzębski Węgiel mknie w kierunku finału. Kiedy drugi mecz półfinału Ligi Mistrzów?

W trzecim secie ZAKSA znów pokazała dobrą siatkówkę. Mistrzowie Polski podobnie jak w pierwszej partii pokonali Perugię kilkupunktową różnicą – do 19. Czwarta, jak się później okazało, decydująca partia też przebiegła w miarę spokojnie. Gospodarze utrzymywali zapas punktowy i wygrali ostatecznie 25:22, a w całym spotkaniu 3:1.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Kiedy drugi mecz półfinału Ligi Mistrzów?

Za tydzień w Perugii odbędzie się decydujące starcie o awans do finału siatkarskiej Ligi Mistrzów. Mecz zaplanowano na czwartek 6 kwietnia na godzinę 20:30. Transmisję przeprowadzą sportowe anteny Polsatu. Relacja na żywo także na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.