A A+ A++

W ramach cyklu wystaw “Święci nie przemijają” w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem przy Krupówkach można zapoznać się z postaciami św. Kingi i św. Urszuli Ledóchowskiej. Te i inne osoby ogłoszone przez Kościół świętymi i błogosławionymi można oglądać pod Tatrami do końca tegorocznych wakacji.

– Prezentowana cyklicznie galeria sylwetek, miejsc i obiektów będzie narracyjną opowieścią o czasie, wartościach i ludzkich wyborach. Zwiedzającym pozwoli lepiej poznać fundament naszej historii, kultury, sztuki i duchowości narodu. Zapraszamy wszystkich w introspekcyjną podróż w głąb biografii tych, którzy zostali wyjątkowo naznaczeni charyzmatem miłosierdzia – mówi Lidia Rosińska- Podleśny, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem.

Obecnie można oglądać na wystawie “Święci nie przemijają” ekspozycję dotyczącą dwóch kobiet – św. Kingi i św. Urszuli Ledóchowskiej. – Jan Paweł II wynosząc na ołtarze dwie święte kobiety – św. Kingę i św. Urszulę Ledóchowską, których życie i czyny dzielą epoki, a łączy wyjątkowa wspólnota misji, połączył symboliczną klamrą dwa duchowe ośrodki tak
istotne dla religijnego społecznego i kulturowego kolorytu górskiej ziemi – podkreśla Lidia Rosińska-Podleśny. Dodaje, że obie kobiety pochodziły ze znakomitych rodów, obie przybyły na polską ziemię, bezgranicznie oddane w służbie bliźniemu, przejęte bytem narodu i losem państwa. – Obie królewski i arystokratyczny splendor zamieniły na zgrzebne płótno habitu. Obie po ziemskiej peregrynacji, oddając wszystko co doczesne, spoczęły pośród swoich współwyznawczyń, a ich dzieło i żywy kult nadal przynosi owoce – wspomina dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem.

W ramach cyklu “Święci nie przemijają” w Miejskiej Galerii Sztuki można było zobaczyć fotografie prezentacji sylwetek św. Brata Alberta i bł. Bernardyny Jabłońskiej. Organizacja wystawy wpisuje się w różne wydarzenia pod Tatrami z okazji setnych urodzin Jana Pawła II.

Galeria czynna jest od środy do niedzieli w godz. 10:00-16:00 z przerwą w godz. 13:00-14:00. Jej siedziba mieści się przy ul. Krupówki 41. Galeria dostosowywała możliwość zwiedzania jej ekspozycji zachowując wszelkie normy bezpieczeństwa wynikające z trwającej pandemii.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPogrzeb wschowskiego proboszcza śp. ks. Krzysztofa Maksymowicza
Następny artykułBądź bezpieczny – kupuj bez wychodzenia z domu