A A+ A++


Już wkrótce dowiemy się, czy przedstawione projekty spełniają wszystkie warunki, by mogły być dopuszczone do głosowania. Ocena zgłoszonych projektów potrwa do końca sierpnia, natomiast rozpoczęcie głosowania jest zaplanowane na 15 września.

Przez dwa miesiące – od 1 maja – czekaliśmy na pomysły mieszkańców stolicy Warmii i Mazur, jakie chcieliby zrealizować w naszym mieście. Łącznie do trwającego OBO przygotowanych i złożonych zostało ok. 140 wniosków.

– Czekamy jeszcze na projekty, które ewentualnie mogą do nas dotrzeć tradycyjną pocztą – informuje Katarzyna Zarecka z Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego.

Spośród pomysłów, które już dotarły do ratusza niemal 40 to propozycje miejskie, pozostałe dotyczą zadań osiedlowych. 117 wnioskodawców przekazało swoje pomysły za pośrednictwem Internetu.

– Każdy ze złożonych wniosków musi przejśc ocenę merytoryczną – wyjaśnia dyrektor Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego, Aneta Szpaderska. – 24-osobowy Zespół Opiniujący sprawdzi m.in. koszt projektu, czas jego realizacji, planowaną lokalizację oraz czy nie nakładają się na już realizowane lub planowane projekty.

Ocena zgłoszonych projektów potrwa do końca sierpnia, natomiast głosowanie jest zaplanowane na dni 15 września-3 października. 25 października poznamy wybrane przez olsztynian pomysły, które będą realizowane w 2022 roku.

– Cieszę się, że mieszkańcy wszystkich naszych osiedli złożyli swoje propozycje – dodaje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Rekordzistą jest Osiedle Podgrodzie, gdzie złożono ich aż 10!

W tym roku limit OBO wynosi ponad 6,5 mln złotych. Dwa mln to kwota, jaka jest przeznaczona na realizacje projektów miejskich, za pozostałą wykonywane będą zadania osiedlowe.

Z wszystkimi dopuszczonymi do oceny merytorycznej projektami będzie się można zapoznać na stronie Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Źródło: UM Olsztyna

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMapa Inwestycji Miasta
Następny artykułJest już plac zabaw, a dzięki naszym podatkom będą powstawać kolejne obiekty sportowe