A A+ A++

Multimedia, gry, wyprawa do podziemnej kopalni – to jedna z weekendowych atrakcji podczas otwarcia Wiatraka Polkowickiego, a okazją do tego są obchody 60-lecia KGHM Polska Miedź S.A. Chętnych do obejrzenia multimedialnej wystawy nie brakowało.

Przez całe sobotnie popołudnie przed tirem z multimedialną ekspozycją „Przyszłość jest z miedzi” widać było kolejkę chętnych do jej obejrzenia.

– Byłam w kopalni, na dole. Pamiętam, że było gorąco i duszno. Ale tutaj największe wrażenie zrobiło na mnie to, jak ta nasza miedź jest potrzebna. Ile urządzeń i innych rzeczy można z niej zrobić – mówi polkowiczanka Ewa Twardowska, a jej córka Paula dodaje: – Po raz pierwszy miałam okazję zobaczyć wnętrze kopalni i ono zrobiło na mnie największe wrażenie. Tam jest tak ciemno i ten huk maszyn.

Dla wielu odwiedzających wystawa była wspomnieniem lat spędzonych pod ziemią.

– Przez prawie dwadzieścia lat pracowałem na dole, na różnych stanowiskach, a od siedmiu lat jestem na emeryturze – opowiada pan Krzysztof, mieszkaniec gminy Grębocice. – Jak patrzyłem na ten film z jazdą pod ziemią, wszystko mi się przypomniało. Jakbym tam był. Świetna wystawa, szczególnie dla młodszych – dodaje.

Dzieci najczęściej stawały przed pulpitem, aby wziąć udział w grze, która, jak się okazało, nie sprawiała im większych problemów.

Polkowice były jednym z przystanków na ogólnopolskiej trasie tira z jubileuszową multimedialną ekspozycją KGHM. W ten sposób władze spółki chcą przenieść mieszkańców większych i mniejszych miast do podziemnego świata Polskiej Miedzi i pokazać jej rzeczywistość. Poza filmami na temat kopalni, hut czy zakładów wzbogacania rud, zwiedzający mobilną wystawę mogą zobaczyć imitacje sztabek srebra, złota i granulat miedzi. Atrakcją są też oryginalne stroje górnika i hutnika.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTokio 2020. Kolarstwo. Anna Plichta: Modliłam się, żeby wyścig dobrze się ułożył
Następny artykułMimo pandemii coraz więcej pielgrzymów na Szlaku Jakubowym