A A+ A++

Zajęcia dla osób niepełnosprawnych prowadzone  w WTZ “Akademia życia” w Lubinie w związku z sytuacją epidemiczną odbywają się w systemie rotacyjnym. Część podopiecznych uczęszcza na nie stacjonarnie, a część odbywa je zdalnie. Wymiana grup ma miejsce co 2 tygodnie. Wszystko po to, by utrzymać osiągnięcia terapeutyczne. Osoby niepełnosprawne, które nie ćwiczą nabytych umiejętności najzwyczajniej w świecie zapominają, co umiały.

Pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia nie sprzyjają nikomu, a co dopiero osobom niepełnosprawnym. Warsztaty Terapii Zajęciowej “Akademia życia” przy Stowarzyszeniu “Dać nadzieję” w Lubinie od 19 października weszły w tryb pracy rotacyjnej. Co to oznacza? Grupę 30 podopiecznych podzielono na dwie części. Połowa odbywa zajęcia stacjonarnie, a druga połowa w tym czasie ma zajęcia zdalne. Poza tym terapeuci prowadzą konsultacje telefoniczne i za pomocą internetu. Wszystko po to, by nie dopuścić do regresu.

Jak mówi kierownik WTZ Akademia życia, Sandra Uściła, w przypadku osób niepełnosprawnych, które nie ćwiczą zdobytych umiejętności następuje szybkie zapomnienie tego, czego już się nauczyły. Podopieczni WTZ poza kontaktem zdalnym otrzymali od terapeutów materiały niezbędne w podtrzymywaniu swoich umiejętności. Zajęcia z nimi są prowadzone zgodnie z wcześniej przygotowanymi przez prowadzących pakietami. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJeleń w bagażniku. Zwierzę wpadło do auta
Następny artykułNagroda marszałka województwa dla OPS w Mszanowie