Zajęcia będą odbywać się w trybie hybrydowym, ale wszystkie ćwiczenia i laboratoria mają być prowadzone na kampusie.
“Jesteśmy przygotowani na ewentualne przejście do nauczania zdalnego” – podkreślił rektor Politechniki Poznańskiej, prof. Teofil Jesionowski.
Ale proszę pamiętać – jaki to może być inżynier? Jesteśmy w pełni przygotowani, realizowaliśmy niemal cały rok zajęcia w systemie głównie zdalnym bądź hybrydowym, ale nie wyobrażam sobie, że będziemy to kontynuować jeszcze przez wiele lat. Jesteśmy uczelnią wybitnie techniczną, oczywiście mamy inne, miękkie specjalności, ale trudno sobie wyobrazić, żeby nie skorzystać, z tego, co daje nam infrastruktura
– mówi prof. Teofil Jesionowski.
Władze uczelni opracowały procedurę na wypadek wprowadzenia lockdownu. Wykładowcy musieli przygotować internetowe kursy także dla przedmiotów, które będą prowadzone w budynku uczelni. To ułatwi ewentualną zmianę modelu nauczania. Na razie na korytarzach zrobiło się jednak tłoczno.
To duża radość. Młodość dodaje skrzydeł
– przyznał prof. Teofil Jesionowski.
Podczas tegorocznej rekrutacji na politechnikę przyjęto ponad 6,5 tysiąca nowych studentów. Łącznie będzie ich w sumie około 16 tysięcy. Politechnika niedawno otworzyła dla nich nowe kierunki: Elektromobilność, Technologie obiegu zamkniętego oraz Mechanika i budowa pojazdów. Ale największym zainteresowaniem cieszyła się Sztuczna Inteligencja, gdzie na jedno miejsce przypadało 12 chętnych.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS