W pierwszym meczu sparingowym rozegranym w Lubinie, Górnik Polkowice pokonał rezerwy Zagłębia 3:2. Bramki dla Górnika zdobyli: Oskar Leopold, Maciej Bancewicz i Piotr Azikiewicz.

Sparing z drugoligowcem z Lubina był dla podopiecznych trenera Enkeleida Dobi pierwszym spotkaniem kontrolnym przed nowym sezonem. Polkowiczanie od samego początku dyktowali warunki gry, narzucając rywalom swój styl. Pressing i szybka gra przyniosły efekt już w 6. min. Oskar Leopold wdarł się w pole karne i precyzyjnym strzałem pokonał golkipera miejscowych. 7 minut później był już 2:0 dla Zielono-Czarnych. Michał Bogacz posłał piłkę w pole karne, a Maciej Bancewicz strzałem głową nie dał żadnych szans bramkarzowi Zagłębia. W pierwszej połowie, dzięki dobrej grze linii defensywnej polkowiczan, rywale nie oddali na bramkę Górnika żadnego celnego strzału i Marcin Furtak był praktycznie bezrobotny. Na drugą odsłonę sztab szkoleniowy Górnika wysłał testowanych graczy, uzupełniony kilkoma doświadczonymi piłkarzami. Niestety proste błędy w obronie spowodowały, że Zagłębie odrobiło straty bramkowe. Końcówka należała jednak do naszego zespołu, a wynik spotkania na 3:2 ustalił pięknym strzałem z rzutu wolnego Piotr Azikiewicz.

Zagłębie II Lubin – Górnik Polkowice 2:3 (0:2)
Bramki: Martin Frankowski 49, 68 – Oskar Leopold 6, Maciej Bancewicz 13, Piotr Azikiewicz 73

Zagłębie II Lubin: (skład wyjściowy) 1. Kacper Bieszczad – 2. Jan Dorożko, 3. Kacper Lepczyński, 4. Jarosław Jach, 5. Bartosz Moczyński, 6. Szymon Tarkowski, 7. Aleksander Kubacki, 8. Jakub Łoboda, 9. Franciszek Antkiewicz, 10. Tobiasz Starosta, 11. Paweł Kruszelnicki.

Górnik Polkowice I połowa: Marcin Furtak – Jarosław Ratajczak, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Michał Bogacz, Jakub Rogalski, Szymon Drewniak, Kacper Strzelecki, Oskar Leopold, Michał Nagrodzki, zawodnik testowany

II Połowa: zawodnik testowany – zawodnik testowany, zawodnik testowany, Piotr Azikiewicz, Olivier Macała, Kamil Wacławczyk, zawodnik testowany, Filip Baranowski, Mateusz Surożyński, Mariusz Szuszkiewicz, zawodnik testowany