A A+ A++

W Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta ogłoszono przetarg na realizację inwestycji. Oferty można składać do 4 sierpnia, a aktywne przejście ma zostać wykonane w ciągu 60 dni od daty podpisania umowy.

Budowa aktywnego przejścia polega na zamontowaniu w jezdni dwukolorowych diod, które zapalają się światłem przerywanym, w momencie kiedy pieszy zbliża się do przejścia. Dodatkowo na znaku pionowym informującym o przejściu dla pieszych pojawia się pulsacyjne światło pomarańczowe, przez co przejście jest jeszcze bardziej wyeksponowane i widoczne dla kierowców, szczególnie po zmroku.

„Aktywne zebry”, które dodatkowo chronią bezpieczeństwo pieszych przechodzących przez jezdnię, po raz pierwszy w naszym mieście wykonano w 2018 roku, na przejściu przy wiadukcie PKP na Al. Piłsudskiego. Rok później w ten sam sposób przebudowano „zebrę” przy skrzyżowaniu trasy W-Z z ul. Próchnika (w pobliżu ówczesnego Gimnazjum nr 4, dziś SP10).

– Te inwestycje pokazały, że jest to rozwiązanie, które znacząco poprawiło bezpieczeństwo przechodniów. Z tego względu zdecydowaliśmy się na budowę kolejnych aktywnych przejść – podkreśla prezydent Krzysztof Chojniak.

W ubiegłym roku powstały one w trzech miejscach, na których występuje duży ruch samochodowy i pieszy: na ul. Curie-Skłodowskiej (skrzyżowanie z ul. Leonarda, w pobliżu Mediateki), na ul. Łódzkiej (skrzyżowanie z ul. Gęsią), na ul. Dmowskiego (w okolicy ZSP nr 2 tzw. „Pioma”). W tym roku takie rozwiązanie zostaniewprowadzone na popularnej „dwupasmówce”. Tym razem przy skrzyżowaniu Al. Piłsudskiego z ul. Dzielną.

źródło: UM Piotrkowa Trybunalskiego 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPiknik rodzinny w Stegnie [ Wiadomości ]
Następny artykułBanaś: W bieżącym roku realizowane są de facto dwa budżety