A A+ A++

Szanowny Panie Burmistrzu, 1. Czy oświetlenia ulicznego, ze względu na porę roku (zima), nie można włączać wcześniej przed zapadnięciem zmroku, a z rana wyłączać później? Jeżdżenie po mieście w egipskich ciemnościach jest odrobinę niebezpieczne. 2. Doświetlenia przejść dla pieszych – np. ul. Gołdapska, Armii Krajowej, Wojska Polskiego – czy to są naprawdę tak wielkie koszty, aby wymienić lampy przy przejściach? Rozumiem, że nie ma na całe oświetlenie, ale newralgiczne miejsca muszą być doświetlone. To jest igranie ze zdrowiem i życiem mieszkańców, również Pańskich wyborców. Gdy będzie wypadek to będzie wielki krzyk i oczywiście nieostrożność kierowców i pieszych, a przecież warunki jakie są stworzone dla ruchu po zmroku są tragiczne. I pewnie będzie tłumaczenie, że np. Gołdapska i Wojska Polskiego to droga wojewódzka, ale przecież możne Pan podpisać stosowane porozumienia i zwiększyć bezpieczeństwo w mieście.

Włączanie i wyłączanie oświetlenia ulicznego w Olecku sterowane jest automatycznie za pomocą zegarów astronomicznych i wiąże się ze wschodem i zachodem słońca. W razie konieczności przełączamy ręcznie zegary tak aby zoptymalizować system. Nam również zależy na tym, aby w Olecku było bezpieczniej.

Jeśli chodzi zaś o doświetlenie przejść pieszych informuję, że ramach przebudowy istniejącego oświetlenia ulicznego na nowe typu LED planujemy również doświetlenie przejść dla pieszych w newralgicznych punktach, zwłaszcza na głównej drodze przelotowej przez Olecko – ul. Gołdapska, ul. W. Polskiego, Al. Zwycięstwa, ul. Kościuszki.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„Prędkość” – ogólnopolskie działania Policji
Następny artykułLechia chce godnie zakończyć najlepszy rok w historii. Rywalem Raków Częstochowa