Polskie siatkarki turniej rozgrywany na Węgrzech i w Chorwacji rozpoczęły wybornie – od dwóch wygranych z Meksykiem 3:1 i Koreą Południową 3:0. Potem przyszło ważne zwycięstwo po zaciętym boju z reprezentacją Serbii 3:2. W przedostatnim zmagań grupowych Polki w sobotę zmierzyły się w hali w Osijeku ze Stanami Zjednoczonymi i doznały pierwszej porażki.

Hajto musiał odklepać. Bartman go chwali: pokazał, że jest góralem z krwi i kości

Zwycięska seria brutalnie przerwana. Polki z pierwszą porażką na MŚ U19

Mecz początkowo był niezwykle wyrównany. W pierwszej partii żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż dwa punkty. O jej losach zadecydowała nerwowa końcówka, a w niej lepiej poradziły sobie Polki. Wykorzystały pierwszą piłkę setową i wygrały 25:23. Niestety poziom z pierwszego seta utrzymały niezbyt długo. Od początku drugiego zaczęły dominować dysponujące lepszymi warunkami fizycznymi Amerykanki. Właściwie od stanu 4:4 sukcesywnie powiększały przewagę i ograły nas różnicą dziewięciu punktów 25:16.

Michał Kubiak

Kolejny set zwiastował podobne problemy. Siatkarki ze Stanów Zjednoczonych od pierwszej piłki dominowały i prowadziły już 14:7. Zawodniczki Waldemara Kawki w końcówce zaczęły odrabiać straty, ale było już za późno. Ostatecznie przegrały do 22. Czwarty set był zdecydowanie najgorszy w naszym wykonaniu. Kompletnie zrezygnowane Polki uległy do 15 i w całym meczu 1:3. Najlepiej w naszej ekipie punktowały Zofia Sobanty (15) i Amelia Dombrowska (9).

Key Alves przerywa siatkarską karierę

Skład reprezentacji Polski: Zuzanna Suska, Agata Milewska, Zofia Sobanty, Amelia Dombrowska, Anna Fiedorowicz, Rozalia Moszyńska, Aleksandra Walczak, Martyna Podlaska, Aleksandra Adamczyk, Karolina Feliks, Nadia Siuda, Zofia Brzoza, trener: Waldemar Kawka.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Polki zagrają o drugie miejsce w grupie. W niedzielę mecz z Japonią

Porażka nie przekreśla jednak naszych szans na medal w tym turnieju. Biało-Czerwone już wcześniej wywalczyły awans do 1/16 finału. W ostatnim meczu grupowym zagrają w niedzielę z Japonią o godz. 21:00. Stawką tego meczu będzie drugie miejsce w grupie i gra z potencjalnie słabszym przeciwnikiem w fazie pucharowej. Obie drużyny mają po osiem punktów w tabeli.

Tabela mistrzostw świata grupy D MŚ siatkarek U19:

1. USA – 4 mecze, 4 zwycięstwa, bilans setów 12:3, 11 punktów
  2. Polska – 4 mecze, 3 zwycięstwa, 1 porażka bilans setów 10:6, 8 punktów
  3. Japonia – 4 mecze, 3 zwycięstwa, 1 porażka, bilans setów 9:6, 8 punktów
  4. Serbia – 4 mecze, 1 zwycięstwo, 3 porażki, bilans setów 9:9, 5 punktów
  5. Korea Południowa 4 mecze, 1 zwycięstwo, 3 porażki bilans setów 6:11, 3 punkty
  6. Meksyk – 4 mecze, 4 porażki, bilans setów 1:12, 0 punktów