Lider Ligi — Matteo Salvini — wyjaśnił, że przepis przewidujący taką karę w związku z rosnącym zjawiskiem porzucania zwierząt ma zostać dodany do projektu ustawy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Ma on trafić do parlamentu najbliższym czasie. Według tej propozycji prawo jazdy byłoby odbierane lub zawieszane w najpoważniejszych przypadkach zostawienia zwierzęcia przy drodze.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Oprócz tego, że jest to akt absolutnego okrucieństwa i barbarzyństwa, niesie też ryzyko narażenia na niebezpieczeństwo jadących tamtędy osób – zaznacza Matteo Salvini
Jednak, jak ocenia Krajowy Urząd ds. Ochrony Zwierząt Enpa, taka interwencja prawna powinna nastąpić w odpowiednim czasie.
O takiej ustawie należy myśleć w styczniu, aby była skuteczna w sierpniu. Jeśli będzie się nią rozważać w sierpniu, będzie przydatna w przyszłym roku. A zatem wielkie dzięki dla ministra za przyszły rok, ale projekt ten ze względu na tempo prac obciążonego parlamentu nie będzie skuteczny w przypadku tegorocznych porzuceń – oświadczyła prezes urzędu Carla Rocchi.
Carla Rocchi podkreśla jednak, że jest zadowolona z pomysłu oraz dobrych intencji wicepremiera. Z niecierpliwością czekają teraz, aż ustawa zostanie uchwalona przez parlament.
Dziennie traci dom 127 zwierząt
Według danych Krajowego Urzędu ds. Ochrony Zwierząt w 2023 roku aż o 20 procent wzrosła liczba porzucanych zwierząt we Włoszech w porównaniu do 2021 r. Dziennie oddaje się lub porzuca średnio 127 zwierząt.
Natomiast w Polsce rok 2022 był rekordowy, jeżeli chodzi o liczbę zwierząt oddanych do schroniska. Wraz z końcem pandemii – mówiła – niektórzy uświadomili sobie, że zabrane ze schroniska zwierzęta muszą oddać, ponieważ nie mają dla nich czasu.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS