A A+ A++

rozwiń


Wojciech Marciniak, dyrektor w firmie Pro Profit

/

ProProfit

/

ProProfit


Finansowanie handlu (Trade Finance)

Produkty finansowania handlu, inaczej w literaturze fachowej zwanej z języka angielskiego Trade Finance mają za zadanie ułatwić wymianę handlową pomiędzy kontrahentami znajdującymi się w różnych krajach oraz uczynić ją bezpieczną. To tyle, jeśli chodzi o teorię, którą każdy może znaleźć w podręcznikach dedykowanych dla uczniów szkół średnich czy studentów kierunków ekonomicznych.

Jednak dla przeciętnego przedsiębiorcy, który nigdy nie miał styczności z tego typu rozwiązaniami w praktyce, lub słyszał o nich na spotkaniach z Bankami czy innymi instytucjami finansowymi, a może przeczytał gdzieś w prasie, że istnieją rozwiązania typu Trade Finance. To pojawia się zasadniczy problem i pytanie. Czy ma w ogóle korzystać z tego typu rozwiązań? Jeśli tak to, z których? Ile będą kosztować firmę takie produkty? Czy uda się przerzucić te koszty na klienta? I w końcu najważniejsze pytanie: czy firma chce bezpiecznie handlować na arenie międzynarodowej? Jeśli na każde z wcześniej postawionych pytań odpowiedź jest twierdząca to lektura niniejszego poradnika jest właśnie dla takiego przedsiębiorcy.

Co przed trade finance?

  • Chcąc skorzystać z jakiegokolwiek produktu z grupy rozwiązań trade finance. Należy wcześniej określić czy firma będzie eksportować swoje produkty lub/i usługi, czy importować. Gdyż w zależności od tego po której stronie się znajduje takie rozwiązanie będą dla niej odpowiednie.
  • Następnie koniecznym jest wybranie odpowiedniego rynku, po to aby dobrze ulokować swoje działania zarówno eksporta, jak i importera. Gdyż źle wybrany rynek może okazać się zgubny dla firmy i nawet produkty finansowania handlu tego nie zmienią.
  • Kolejną rzeczą, o jaką musi zadbać firma chcąca egzystować na arenie międzynarodowej, jest pozyskanie klientów. Może to zrobić poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju targach lub angażując siły sprzedażowe lub zakupowe bezpośrednio w kraju, z którym będzie prowadzona wymiana handlowa.
  • Dopiero, jak taki potencjalny eksporter czy importer spełni wszystkie powyższe warunki może przystąpić do rozszerzania swojej aktywności biznes … czytaj dalej
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNajdziwniejsze pomniki znanych ludzi. “Wygląda jak coś, co pięciolatek zrobiłby z ciastoliny”
Następny artykułZK.5543.30.2024