A A+ A++

Współczesne metody projektowania wyrobów i procesów ich wytwarzania są w dużej mierze oparte na komputerowych systemach inżynierskich.

Przyczyną ogromnego wzrostu popularności tego rodzaju systemów jest intensywny rozwój technologii w ciągu ostatnich lat, a także wzmożony popyt na produkowane wyroby. Obecna sytuacja rynkowa zmusiła producentów do poszukiwania nowych oraz szybszych rozwiązań, które w większości przypadków są oparte na automatyzacji procesów projektowania i wytwarzania, co jest również doskonałą okazją do rozwoju dla tychże przedsiębiorstw. Jednym z takich rozwiązań jest nowoczesna platforma oferowana przez firmę EPLAN, która stanowi centrum dla zintegrowanych systemów inżynierskich.

Nowa generacja Platformy EPLAN to innowacja na rynku zaawansowanych systemów inżynierskich. Od 2022 roku firma kładzie szczególny nacisk na rozwój tego systemu, który umożliwia kompleksowe zarządzanie projektowaniem i wytwarzaniem wyrobu, przed wypuszczeniem ostatecznego produktu na rynek.

Platforma EPLAN oferuje łatwy dostęp do najważniejszych modułów wykorzystywanych przy projektowaniu, z których użytkownik może korzystać już od momentu zalogowania się do systemu. Praca z oprogramowaniem jest realizowana w tzw. chmurze, co znacząco ułatwia współpracę osób działających przy tym samym projekcie i gwarantuje lepszy przepływ informacji. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest prostsza interakcja z partnerami biznesowymi, którzy mogą uzyskać wgląd do tworzonych projektów po nadaniu im odpowiedniego dostępu.

Ostatnia aktualizacja Platformy EPLAN wprowadziła również nowoczesny i wysokowydajny silnik graficzny oparty na Direct3D, który umożliwia lepsze wykorzystanie mocy karty graficznej, a tym samym szybsze i płynniejsze renderowanie modeli 3D. Jest to niezwykle istotne przy projektowaniu dużych i zaawansowanych instalacji elektrycznych, takich jak np. szafy sterownicze do maszyn i urządzeń. Najnowsze wydanie platformy zyskało również zaawansowany edytor kabli, który pozwala na szybkie tworzenie schematów i połączeń elektrycznych, przy wykorzystaniu rozbudowanych zasobów bibliotek. Umieszczone w bibliotekach zasoby mają również szczegółowe opisy, co znacząco ułatwia dobór odpowiednich przewodów o określonych parametrach technicznych, a tym samym przyspiesza proces projektowania instalacji.

Celem producenta było stworzenie przyjaznej infrastruktury do pracy dla kadry inżynierskiej, dlatego też Platforma EPLAN została wyposażona w intuicyjny interfejs do obsługi systemu, z którego z pewnością będzie zadowolony każdy nowy użytkownik oprogramowania.

Elastyczny model licencji subskrypcyjnych

Dostęp do Platformy EPLAN można uzyskać na zasadzie wykupienia licencji subskrypcyjnej. Model licencji subskrypcyjnych polega na tym, że użytkownik płaci za dostęp do produktu lub usługi na określony czas, a w zamian otrzymuje możliwość korzystania z najnowszych wersji oprogramowania, a także wsparcia technicznego i aktualizacji. W przypadku licencji subskrypcyjnej użytkownik nie jest właścicielem danego produktu lub usługi, a jedynie ma do niej dostęp w ramach subskrypcji.

Korzystanie z Platformy EPLAN na zasadzie licencji subskrypcyjnej gwarantuje dostęp do najnowszej wersji oprogramowania. Wykupując subskrypcję, użytkownik otrzymuje możliwość pracy w chmurze, natomiast po wygaśnięciu subskrypcji zachowuje pełne prawo własności do opracowanych przez siebie danych. Firma EPLAN zapewnia stabilne ceny pakietów i elastyczne plany dostępu do platformy, dzięki czemu klient może dokładnie zaplanować budżet przeznaczony na subskrypcję oprogramowania, a także korzystać z systemu jedynie w okresach, w których tego potrzebuje.

az usprawnić komunikację i interakcje w zespole.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Под ложным флагом”: эксперт рассказала, могла ли Украина стоять за атакой на Москву
Następny artykułPiotr Ibrahim Kalwas biegnie przez Polskę w koszulce “Nie głosuj na PiS”. Rozmawiamy w trzecim dniu jego wyprawy