A A+ A++

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wczasy w sanatorium to marzenie wielu osób – zwłaszcza tych, którzy w najbardziej urokliwych zakątkach Polski chcą podreperować swoje zdrowie. W naszym kraju jest bowiem mnóstwo tego typu obiektów, które przyciągają uwagę. Jakby tego było mało, z niektórych można skorzystać całkowicie za darmo. 

Zobacz wideo
Wielka miłość po “Sanatorium Miłości”! Już tego nie ukrywają

Polskie sanatoria zachwycają kuracjuszy. Pobyt w niektórych obiektach jest darmowy

W ostatnim czasie – najprawdopodobniej po emisji pierwszych odcinków nowego sezonu “Sanatorium miłości” – rekordy popularności biją Nowe Łazienki Mineralne w województwie małopolskim. Widzów zachwyciła bowiem malownicza, tętniąca zielenią okolica i wnętrza budynku. W Polsce jest jednak o wiele więcej tego typu obiektów. Co więcej, do niektórych można jechać całkowicie za darmo. Darmowe turnusy może zapewnić Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Opłaca on nie tylko pobyt, ale i wyżywienie oraz rehabilitację. By zaoszczędzić na wczasach w sanatorium, należy jednak spełnić pewne warunki. 

Za pobyt w sanatorium nie zapłacisz ani grosza. Należy jednak spełnić te warunki

Pobyt w sanatorium może być darmowy – należy jednak spełnić pewne warunki. Mogą się o niego starać przede wszystkim osoby podlegające ubezpieczeniu ZUS, które potrzebują rehabilitacji, by móc powrócić do swojej aktywności zawodowej lub nie musieć jej ograniczać ze względu na stan zdrowia. W tym wypadku potrzebne jest jednak orzeczenie o potrzebie rehabilitacji leczniczej. Wystarczy też np. pobierać zasiłek chorobowy lub świadczenie rehabilitacyjne, lub pobierać rentę okresową z tytułu niezdolności do pracy.

– W przeciwieństwie do pobytu w sanatorium ramach NFZ, osoby skierowane przez ZUS nie ponoszą żadnych kosztów rehabilitacji (w tym również kosztów transportu […] – czytamy na stronie sanatoria.com.pl. Jeśli chodzi o pobyt w ramach NFZ, każdy pacjent przebywający w sanatorium uzdrowiskowym ponosi koszt zakwaterowania i wyżywienia; wysokość opłaty za jeden dzień pobytu pacjenta dla turnusów trwających 21 oraz 28 dni zależy od standardu pokoju – wynika z informacji zamieszczonych na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDziura w przepisach. Kierowcy tracą prawa jazdy i nie mogą ich odzyskać
Następny artykułNiewiarygodne, jak “australijska Barbie” wyglądała przed operacjami plastycznymi. Wydała na nie fortunę