Za styl punktów nie dają

Opublikowano 21 maja 2021, autor:
Piotr Piotrowski

Choć Delta Sieniawa Żarska stworzyła sobie więcej sytuacji strzeleckich niż Budowlani Lubsko, zeszła z boiska pokonana (1:2).

Walcząca o utrzymanie w lidze Delta od początku rzuciła się na rywala. Podopieczni Marka Sitarka już w pierwszym kwadransie zmarnowali trzy „setki”.  Najpierw strzał Macieja Leszczyńskiego z rzutu wolnego obronił bramkarz Budowlanych, po chwili Bartłomiej Pruchniak w dogodnej sytuacji nie trafił do pustej bramki. Trzecią okazję miał Dawid Wójcik, którego uderzenie ofiarnie obronił Tobiasz Błaszków. W odpowiedzi, w 17. minucie piłka po strzale Jakuba Borysiewicza trafiła w słupek. Kolejna akcja gości przyniosła im bramkę. Po minięciu obrońców, na przedpolu karnym Patryk Kozioł przymierzył w samo „okienko”, pokonując Mariusza Morawskiego. Drugą bramkę Budowlani strzelili tuż przed przerwą. Kozioł precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego, do piłki najwyżej wyskoczył Tymoteusz Dynowski, który głową umieścił ją w siatce. W drugiej połowie Delta ciągle „biła głową w mur”. Trener Marek Sitarek postanowił pomóc zespołowi, wchodząc na boisko.

Najlepszą okazję zmarnował Jakub Kaźmierski, który nie trafił do pustej bramki. Gospodarze strzelili kontaktowego gola, ale dopiero w ostatnich sekundach meczu po akcji Dominika Erazmusa i dobitce Krzysztofa Sokołowskiego.

Po meczu niepocieszony był prezes Delty, Łukasz Pokrywiecki.

– To kolejny mecz w naszym stylu. Tak jak w poprzednich meczach mieliśmy przewagę, ale nie potrafiliśmy jej udokumentować jej bramkami. A niewykorzystane sytuacje się mszą – mówi. – Za styl punktów nie dają, a ciągle unosi się nad nami jakieś fatum. Nie ma co się tłumaczyć, kolejny raz przegrywamy mecz, który minimum powinniśmy zremisować. Walczymy dalej, punktów potrzebnych na utrzymanie będziemy szukać w kolejnych meczach.

Delta Sieniawa Żarska – Budowlani Lubsko 1:2 (0:2)
bramki: Sokołowski (90 + 2. min) – Kozioł (24. min), Dynowski (42. min)

Delta: Morawski – Leszczyński, Ślusarski, Rybaczek – Krajewski, Wójcik (od 70. min Baworowski), Bryczkowski (od 55. min Sitarek), Sokołowski, Kaźmierski (od 75. min D. Erazmus) – Pruchniak, Ciepielowski (od 75. min P. Erazmus)
Budowlani: Błaszków – Wypchło (od 60. min Radko), Skrobania, Voistsekhowsky, Walczak, Siwik, Romanowski, Kozioł (od 80. min Gawron), Borysiewicz (od 75. min Bławuciak) – Dynowski, Borowski (od 63. min Oliasz)