Pochodzi z Dębicy, wykłada fizykę na politechnice w Częstochowie, właśnie wydał pierwszą swoją powieść.
Piotr Gębara tutaj skończył Szkołę Podstawową nr 5, a potem Kwiatka. Od 2020 roku jest profesorem i zastępcą kierownika w Katedrze Fizyki na Politechnice Częstochowskiej.
– Czekając na wynik mojej habilitacji, postanowiłem czymś się zająć, aby zbyt dużo o tym nie myśleć. Zawsze interesowałem się historią, informatyką i służbami specjalnymi. Postanowiłem to wykorzystać pisząc powieść – wyjaśnia, jak doszło do jego debiutu.
Akcja zaczyna się u schyłku wojny, dokładnie w styczniu 1945 roku, kiedy naziści już wiedzą, że są na przegranej pozycji. Głównym bohaterem jest emerytowany pułkownik polskiej Agencji Wywiadu, który po pewnym międzynarodowym incydencie zostaje przywrócony do służby w wywiadzie, w celu odnalezienia skarbu, na który czyhają oficerowie Rosji, USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Francji.
– Dzieje się w dużej części w Polsce, zatem podczas poznawania losów bohaterów, czytelnik może przenieść się do miejsc, które być może już wcześniej odwiedził – mówi autor.
Starania o wydanie książki trwały 9 miesięcy, 12 sierpnia Tangram Nazistów, bo taki ostatecznie tytuł nosi powieść, będzie miał swoją premierę. Jest już dostępna na stronie wydawnictwa NoveaRes z adnotacją: Asy światowych wywiadów w pogoni za skarbem nazistów. Co ciekawe, została wydana pod pseudonimem.
– To taka zabawa literami na zasadzie anagramu – tłumaczy ten zamysł Piotr Gębara.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS