Piłkarze pierwszej drużyny IgnerHome Polonii-Stali Świdnica nie zwalniają tempa i już dziś po raz jedenasty w tym sezonie wyjdą na boisko, by walczyć o punkty na boiskach IV ligi dolnośląskiej. Przeciwnikiem biało-zielonych jest MKP Wołów, z którym po raz ostatni graliśmy u siebie w 2018 roku i wygraliśmy na otwarcie nowej płyty boisko Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji 4:2! Teraz czas na kolejny bój – zapraszamy do śledzenia tekstowej RELACJI LIVE!

Trochę zmian w składzie świdnickiej drużyny spowodowanej kartkami, chorobami i kontuzjami (brakuje m.in. Kasprzaka, Paszkowskiego, Filipczaka, Trzyny i Polaka). Gramy w zestawieniu: Kot, Kozachenko, Barros, Salamon, Sowa, Kusio, Białasik, Szuba, Pasek, Zygadło, Tragarz.

Rozpoczynamy spotkanie.

3′ – rzut wolny dla biało-zielonych – Szuba zagrywa jednak niedokładnie.

3′ – błyskawiczna kontra rywali – dobrze powstrzymuje ją Tragarz.

6′ – Tragarz próbuje dogrywać do wbiegającego Paska – brakło niewiele.

7′ – Tragarz znajduje się oko w oko z bramkarzem – górą niestety dla nas golkiper przeciwników.

8′ – rzut rożny dla gospodarzy – piłkę dorzuca Szuba, lecz górą defensorzy MKP Wołów.

11′ – z dystansu uderza Kusio – piłka mija światło bramki.

14′ – teraz z rzutu rożnego piłkę w nasze pole karne centrują goście – bez większych problemów radzą sobie jednak nasi obrońcy.

15′ – z okolicy linii pola karnego próbowali zaskoczyć Kota rywale – dobrze spisuje się nasz golkiper.

19′ – kolejna dobra akcja świdniczan – w ostatniej chwili Białasik powstrzymany przez defensora MKP.

21′ – z dystansu uderza Białasik – piłka po nogach obrońcy ląduje w dłoniach Iwaszkowa.

24′ – trudno na razie biało-zielonym przebić się na dobre przez nieźle prezentującą się defensywę MKP – brakuje cały czas dogodnych sytuacji do otwarcia wyniku meczu.

26′ – Zygadło faulowany w polu karnym – Szuba trafia z 11 metrów na 1:0!!!

30′ – kontra gości, wrzutka w nasze pole karne – dobrze do główki skakał jednak Sowa.

31′ – w polu karnym znakomicie odnalazł się Kusio, lecz został powstrzymany przez obrońcę MKP. Wydaje się, że arbiter miał podstawy, by podyktować kolejny rzut karny.

34′ – Barros – żółta kartka.

34′ – uderzenie rywali z rzutu wolnego prostu w mur.

35′ – sytuacja jeden na jednego – dobrze interweniuje Iwaszków – próba dobitki Szuby i nasz pomocnik ewidentnie faulowany w szesnastce przeciwników. Arbiter z Głogowa najwyraźniej boi się podyktować kolejnej jedenastki dla naszej ekipy. Szuba do tego dostaje żółtą kartkę.

39′ – Tragarz przedziera się przebojem w pole karne rywali i trafia na 2:0 po długim słupku!!!

42′ – strzela Zygadło – piłkę na rzut wybija golkiper MKP.

43′ – Barros dosłownie z 2-3 metrów przegrywa starcie z bramkarzem – strzał głową broni fantastycznie Iwaszków.

45′ – koniec pierwszej połowy – gospodarze prowadzą 2:0!

46′ – rozpoczynamy drugą połowę – bez zmian w składach.

47′ – dośrodkowują z rzutu rożnego przyjezdni – groźne uderzenie głową, ale piłka mija światło bramki.

50′ – znów podkręcają tempo świdniczanie – w ostatniej chwili wygoniony z pola karnego Białasik, strzelał jeszcze za moment Tragarz, ale pewnie interweniował Iwaszków. Wydaje się, że trzeci gol dla gospodarzy mógłby już podciąć skrzydła rywalom i zamknąć ten pojedynek.

52′ – Sobieraj próbował zaskoczyć Kota z około 25 metrów – bezskutecznie.

55′ – fantastyczna okazja dla świdniczan – koronkowa akcja gospodarzy kończona strzałem Zygadły – górą bramkarz MKP – powinno być już 3:0!

57′ – znów szybkościowo Tragarz nie daje szans obrońcom – lobuje bramkarza i mamy 3:0!!!

58′ – w polu karnym przedzierał się Sobieraj – uderzył na naszą bramkę jednak bardzo niedokładnie.

60′ – Myrta zmienia Paska.

61′ – Tragarz świetnie dogrywa do Sowy – ten przegrywa starcie sam na sam z bramkarzem MKP.

61′ – dośrodkowujemy w pole karne gości – strzał głową Barrosa broni Iwaszków. Absolutna dominacja świdnickiej drużyny.

64′ – Kusio zastąpiony przez Białasa.

66′ – sprytne rozegranie rzutu rożnego – Kozachenko z wnętrza pola karnego uderza, lecz broni golkiper z Wołowa.

69′ – Szuba przekazuje opaskę kapitańską Sowie, a to oznacza, że opuszcza plac gry. W jego miejsce Kotfas.

72′ – Ilski wchodzi na boisko za Białasika.

73′ – jedna z nielicznych akcji rywali – Kot świetnie broni sytuację jeden na jednego – chwilę później dobitka gości jeszcze niecelna!

73′ – trochę przysnęliśmy w obronie – znów na wysokości zadania stanął Kot.

75′ – Myrta – żółta kartka.

80′ – Czochara wchodzi na boisko za Kozachenkę.

83′ – absolutna kontrola nad meczem gospodarzy – średnia wieku w naszej ekipie bardzo, bardzo niska.

84′ – kolejna zmiana – Zygadło zastąpiony przez Michtę.

87′ – Czochara dorzuca do Tragarza – ten niestety uderza niedokładnie.

90′ – Myrta wychodzi w sytuacji sam na sam z bramkarzem – chorągiewka w górze, nasz napastnik na bardzo wątpliwym spalonym.

koniec meczu – wygrana 3:0!