A A+ A++

Więcej wydarzeń kulturalnych, działań społecznych, ale i inwestycyjnych. Urząd Miasta zakończył nabór wniosków do Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem mieszkańcy zaproponowali 42 projekty, które chcieliby, aby zostały zrealizowane w przyszłym roku.

To już siódma edycja tej niezwykłej formy konsultacji społecznych, w ramach których świdniczanie mogą zadecydować, na co zostanie wydane milion złotych. Dzięki ich pomysłowości powstały, na przykład, parkingi, ścieżki rowerowe i place zabaw. Odbywały się potańcówki „pod chmurką”, kinowe seanse w plenerze czy koncerty. Również tym razem mieszkańcy zaufali swojej kreatywności. Do 20 czerwca, a więc do dnia zakończenia przyjmowania zgłoszeń, do Urzędu Miasta wpłynęły 42 wnioski. Podobnie, jak w latach ubiegłych autorzy projektów postawili przede wszystkim na przekazanie dokumentów drogą tradycyjną.

– Przyjęliśmy 28 projektów w wersji papierowej. Z kolei na przesłanie swoich pomysłów drogą elektroniczną zdecydowało się 14 zgłaszających – wylicza Katarzyna Lis z wydziału promocji miasta. Dodaje: – Projekty dotyczą szerokiego zakresu spraw kulturalnych, społecznych oraz edukacyjnych. W tym roku, w stosunku do ubiegłej edycji, wzrosła też liczba projektów inwestycyjnych.

Wśród przykładowych wniosków, które wpłynęły do świdnickiego magistratu, znalazły się, między innymi, ławki solarne, multifunkcyjna przestrzeń, bankomat nasion, szafa dla mam czy butelkomat.

– Cieszymy się, że mieszkańcy chętnie biorą udział w Świdnickim Budżecie Obywatelskim. W ubiegłym roku wpłynęło do nas 20 projektów. Teraz jest ich o wiele więcej, co pokazuje, że świdniczanie chcą współdecydować o tym, jak rozwija się miasto i że promowanie obywatelskości przynosi efekty. Nie ma nic lepszego, niż realizacja pomysłów, które zaproponowali sami mieszkańcy – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Pora na ocenę i głosowanie

Przyjmowanie wniosków do Budżetu Obywatelskiego zostało już zakończone. Teraz dokumenty przejdą analizę i weryfikację. Jeśli zostaną ocenione pozytywnie, znajdą się na liście projektów zakwalifikowanych do głosowania. Ich spis poznamy do 16 sierpnia. Od 17 sierpnia do 19 września autorzy będą mieli czas na promowanie swoich pomysłów wśród mieszkańców. Głosowanie rozpocznie się 20 września i potrwa do 4 października. Swoje poparcie dla maksymalnie trzech wniosków będą mogli pokazać mieszkańcy gminy Świdnik, którzy ukończyli 13 lat. Głosy będzie można oddawać elektronicznie na stronie https://swidnik.budzet-obywatelski.org lub w formie papierowej, wrzucając wypełnioną kartę do głosowania do jednej z urn w Urzędzie Miasta lub siedzibie głównej Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej. Listę projektów, które otrzymały najwięcej głosów i zostaną zrealizowane w 2022 roku, poznamy do 13 października.

af

Budżet Obywatelski Świdnik Głos Świdnika projekty Świdnik UM Świdnik

Artykuł przeczytano 53 razy

Last modified: 23 czerwca, 2021

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW piątek utrudnienia w centrum Kielc. Powodem wyścig kolarski
Następny artykułTragiczny wypadek na przejeździe kolejowym. Zginął kierowca