A A+ A++

Śmiesznie trochę to brzmi i chyba chodziło tylko o to, aby znalazło się słowo kobieta w nazwie. Bo nie wiadomo dokładnie, o jakie prawa chodzi, a tym bardziej stulecie. Prawa wyborcze kobiety uzyskały w Polsce 104 lata temu. A może chodziło o konwencję stambulską, dającym prawo do ochrony przeciw przemocy domowej? Tym bardziej jest to śmieszna nazwa i nieaktualna. Weszła w życie bowiem 7 lat temu, a kobiety z PiS, z pomocą kolegów, chcą ją wypowiedzieć.

Jak widać, to nazwa „Rondo Praw Kobiet” nie może zostać nadana w Jaworznie. Mieście kierowanym przez osoby, często o ultraprawicowych poglądach. Oczywiste jest, że nazwa ta kojarzy się ze Strajkiem Kobiet i prawem do legalnej aborcji. Ruchem, którego tak nienawidzi PiS i organizacje skupione wokół. Na pewno nie spodobałoby się to Ordo Iuris. Pewnie też niektórym proboszczom. Można by w przyszłych wyborach nie dostać poparcia od jedynie słusznej partii. Szkoda tylko, że zupełnie nikomu nie przeszkadza, że 40 dni okrutnej wojny, to zbyt krótki okres, aby Watykan mógł zająć jednoznaczne stanowisko potępiające Rosję za atak na Ukrainę.

Radni skupieni wokół prezydenta, nigdy nie poinformują mieszkańców o drobnym szwindelku, który zdarzył się w grudniu ubiegłego roku. W tym czasie Jastrzębska Spółka Węglowa likwidowała jedno wyrobisko. Zgodnie z umową społeczną przekazując grunty do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, pracownicy mogli skorzystać z jednorazowej odprawy w wysokości 120 tys. złotych, lub przejść na emeryturę pomostową otrzymując 80 proc. ostatniego wynagrodzenia. Polegał to na tym, że kilkuset pracowników Tauron Wydobycie mogło skorzystać z tych uprawnień, więc na jeden dzień stali się pracownikami JSW. W sumie takich spadochroniarzy (TW, PGG i Weglokoks) było więcej niż rzeczywistych pracowników JSW (914 vs. 1234 osoby). Nie poinformują, w ramach „dobrej współpracy” z rządem i jej tubą propagandową, jaką stał się w ostatnich latach związek Solidarność. Radnemu z Ciężkowic wystarczył dzień, aby w odpowiedzi na apel Posła PO, udostępnić artykuł Tygodnika Solidarność o bliżej nieokreślonej treści odnośnie szybu Grzegorz w Jaworznie. Jeśli mógł razem ze związkowcami krzyczeć przy nieczynnym bloku razem z innymi działaczami Solidarności, to ciężko mi uwierzyć, że o tym nie wiedział.

Ostatnia Sesja Rady Miejskiej pokazała także, jak bardzo prezydent zależny jest od PiS. Była to próba obrony pana Bednarka (dyrektora MZDiM), który co najmniej dwuznaczny post uznaje za żart. Nie interesuje mnie, czy pan Bednarek jest obecnie członkiem PiS, ale był i do dziś odnosi z tego spektakularne korzyści. Historię ze straconym stanowiskiem wicewojewody z powodu Gadu-Gadu też wszyscy znają.

Widziałem ten post, który ma swoją historię edycji. I znając historię z faszystowską pieśnią, można go było odebrać co najmniej dwuznacznie. Tym bardziej że autor książki w swoim artykule „Wybawić Europę Zachodnią od Wschodniej” pisze: „My, Rosjanie i Niemcy, nie jesteśmy zainteresowani istnieniem niepodległego państwa polskiego w żadnej formie” (źródło: https://jagiellonia.org/zlote-mysli-kremlowskiego-szamana).

W świetle obecnej sytuacji — zdjęcie Kubka z literą „Z” i lektury Aleksandra Dugina na pewno nie można uznać za żart. Faktem także jest, że pan Bednarek bardzo nie lubi Gazety Wyborczej, określając ją specyficznym hasztagiem #uwagaGAZ. No, ale jest także druga strona tego incydentu. Od kilku lat w Jaworznie trwa dyskusja o ograniczeniu ruchu samochodowego w Centrum. Postulują to wszelkie ruchy rowerowe i organizacje klimatyczne. Pozytywnie zaopiniowali to mieszkańcy Jaworzna. Nawet sam prezydent przyznał, że to dobry pomysł i warto go wprowadzić przynajmniej na okres próbny. Jednak ta propozycja jest skutecznie blokowana przez… Pawła Bednarka.
Więc zasadnym wydaje się pytanie: Kto w tym mieście rządzi?
Artur Nowacki

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPerez wreszcie nagrodzony
Następny artykułWielkanocna spowiedź w miejskich parafiach – sprawdź