A A+ A++

(POKiBP)

Uroczystości oficjalne. O godz. 11.15 odbędzie się tradycyjny Apel harcerski na Placu Szarych Szeregów. O godz. 11.30 uroczysta Msza św. w kościele pw. św. Michała Archanioła w intencji Ojczyzny. Po Msz przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji na Plac Wolności. Przy pomniku Żołnierza Polskiego, przed godz. 13.00 złożenie kwiatów i wieńców, oficjalne wystąpienie władz samorządowych.

11 listopada o godz. 18.00 w sali reprezentacyjnej Prudnickiego Ośrodka Kultury, wokalista i gitarzysta Tomasz Steńczyk, wraz z zespołem zagra najpiękniejsze pieśni Marka Grechuty w nowoczesnych aranżacjach (wstęp wolny).

Tomasz Steńczyk to pochodzący z Elbląga, niezwykle charyzmatyczny gitarzysta, wokalista i kompozytor, a także lider powstałej pod koniec 2005 r. grupy „Mechaniczna pomarańcza”. Posiadane predyspozycje wokalne pozwalają mu na śpiew z amplitudą od liryki, do stricte rockowej dynamiki.

Jest zdobywcą głównych nagród najważniejszych festiwali piosenki artystycznej, m.in.:
• I miejsce „Studenckiego Festiwalu Piosenki” w Krakowie,
• I miejsce Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie,
• Grad Prix na „OFPA” w Rybniku,
• Grand Prix na Festiwalu Sztuki Słowa „Czy to jest kochanie…” w Elblągu,
• I miejsce Festiwalu Twórczości „Korowód” w Krakowie,
• I miejsce na „Grechuta Festiwal” w Krakowie,
• III miejsce Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Warszawie
• I miejsce „Łagodnych Spotkań Muzycznych” w Gdańsku

Tomasz Steńczyk na koncie ma też autorską płytę („Myślibitwa”, 2013) i album piosenek Agnieszki Osieckiej („Moja kokaina”, 2015).

„Steńczyk/Grechuta”, to projekt zawierający imponująco odświeżone i na nowo zaaranżowane piosenki z repertuaru wyjątkowego mistrza, Marka Grechuty. Tomasz Steńczyk razem z wybitnymi muzykami jazzowymi, tworzą nową, pełną wdzięku, urzekającą muzyczną ucztę, stworzoną z tych niezapomnianych utworów. Z tym materiałem koncertowali już w takich miejscach jak m.in.: Teatr Roma w Warszawie, Teatr Krasickiego w Krakowie, Piwnica pod Baranami, Teatr Atelier w Sopocie, CK ICE Kraków czy Studio Polskiego Radia im. A. Osieckiej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBez rezygnacji z głównego serwisu
Następny artykułCztery powody, dla których warto wybierać gotowe projekty domów