A A+ A++

Pochodzący z Końskich trener Marek Rożej to twórca sukcesu Natalii Kaczmarek na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Nasza sprinterka zdobyła brązowy medal w biegu na 400 metrów i jak się później okazało był to jedyny krążek polskiej lekkoatletyki na tej sportowej imprezie czterolecia. Z trenerem Rożejem spotkaliśmy się na stadionie OSiR w Końskich by porozmawiać o tym olbrzymim sukcesie. 

REKLAMA

Marek Rożej urodził się w Końskich i tu odbierał wykształcenie. Jego ojciec Wiesław Rożej przez lata był prezesem Świętokrzyskiego Związku Lekkoatletycznej, a Marek podobnie jak i jego rodzeństwo rozwijali się zawodniczko w ramach „Królowej Sportu”. Po zakończeniu kariery zawodniczej zajął się fachem szkoleniowca i właśnie na tym polu przyszły ogromne sukcesy.

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 roku sztafeta mieszana 4x4oo m, której był trenerem zdobyła złoty medal. Jego podopieczna Natalia Kaczmarek zdobyła tam też srebro w sztafecie żeńskiej.

REKLAMA

Na Igrzyskach w Paryżu Kaczmarek sięgnęła po indywidualny brąz (a nieco wcześniej, bo w lipcu tego roku ustanowiła rekord Polski 48,90 s). O tych sukcesach i rozwoju lekkiej atletyki, także w Końskich porozmawialiśmy z trenerem Markiem Rożejem.

tkn24.pl: Na kilkanaście dni po Igrzyskach Olimpijskich się spotykamy. Już po emocjach? 
Marek Rożej: Emocje po tym co było na miejscu już opadły. Dziś możemy rozmawiać już na spokojnie. Od kilku lat mieliśmy wszystko podporządkowane pod ten start na Igrzyskach w Paryżu, wszystkie przygotowania szły w tym kierunku. Wiadomo, że po drodze były zawody równie ważne jak Mistrzostwa Świata i Europy, ale to był tylko środek do celu, czyli do Igrzysk…

[…]

tkn24.pl: Musimy zapytać o miejsce, w którym jesteśmy. Stadion OSiR, na którym za chwilę pojawi się obiekt lekkoatletyczny.
M. Rożej: Ogromnie się cieszę, bo wiele lat czekaliśmy na to by w Końskich można było uprawiać lekkoatletykę na takim poziomie jaki przystoi takiemu miastu. Cieszę się, że będzie tutaj bieżnia lekkoatletyczna i mam nadzieję, że powstanie lub będzie reaktywowany jakiś klub lekkoatletyczny. Na moim przykładzie można na to spojrzeć: tutaj zaczynałem i może jako zawodnik nie osiągnąłem wielkich sukcesów to teraz jako trener w pełni się spełniam i to pokazuje, że takie ośrodki są potrzebne. Dla młodzieży to dodatkowe zajęcie, dodatkowa dyscyplina i patrzmy na to, że z takich mniejszych ośrodków też potrafią wybić się przyszli olimpijczycy, przyszli medaliści wielkich imprez. 

Całą rozmowę znajdziecie w materiale wideo.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTrzy osoby na jednym skuterze i tylko jedna w kasku (video)
Następny artykułZaproszenie. Memoriał im. Stanisława Szozdy