A A+ A++

Chcą wybudować w Małopolsce obiekt wzorowany na Powiatowym Centrum Edukacyjno-Rewalidacyjnym Oławie

8 października w sali konferencyjnej naszego urzędu gościliśmy przedstawicieli powiatu krakowskiego: wicestarostę Arkadiusza Wrzoszczyka, kierownika Biura Inwestycji i Remontów Miłosławę Ciężak oraz dyrektor i wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skawinie Agnieszkę Zybek i Wiolette Bies. Delegacja z Małopolski zainteresowała się budynkiem PCE-Ru, zrealizowanym w technologii pasywnej, gdzie szczególny nacisk położony jest na energooszczędność. Wzorując się na rozwiązaniach zastosowanych w Oławie, chcą wybudować w powiecie krakowskim podobną jednostkę.

Na spotkaniu, które odbyło się w sali konferencyjnej naszego urzędu, zaproszonych gości przywitał starosta Zdzisław Brezdeń. Szef Zarządu Powiatu przybliżył informacje dot. oławskiego centrum edukacyjno-rewalidacyjnego. Delegaci z Małopolski chętnie zadawali pytania, na które odpowiadali m.in. dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. Ireny Komorowskiej w Oławie Robert Stępień, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Małgorzata Łagowska oraz skarbnik powiatu Beata Koziarska. Następnie przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Krakowie udali się do siedziby PCE-Ru, gdzie zwiedzili obiekt.

Przypominamy, że uroczyste otwarcie Powiatowego Centrum Edukacyjno-Rewalidacyjnym Oławie z Zespołem Szkół Specjalnych odbyło się 21 marca 2017 r. Budowa Centrum jest największym przedsięwzięciem inwestycyjnym w dotychczasowej historii samorządu powiatowego. Obiekt składa się z czterokondygnacyjnego budynku głównego i z dwupoziomowej hali sportowej, największej spośród tego typu obiektów szkolnych w naszym powiecie.

Łączna powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 4732,69 m2, zabudowy – 1985,30 m2, kubatura – 28.932,15 m3. Całkowity koszt realizacji wraz z wyposażeniem wyniósł ponad 20 mln zł.

Budynek jest przyjazny także dla środowiska. Wykonany został z zastosowaniem technologii służącej obniżeniu zużycia energii, a tym samym minimalizacji kosztów eksploatacji. Dzięki rozwiązaniom, wychodzącym naprzeciw potrzebom racjonalizacji zużycia energii w budownictwie, obiekt ten cechuje się wysoką energooszczędnością, a co za tym idzie, korzystnym wpływem na gospodarkę i środowisko naturalne. Ogrzewanie zapewnia pompa ciepła, a jej sprawność jest podwyższona, dzięki użyciu wymienników gruntowych.

Na zdjęciu widzimy trzy osoby siedzące, skierowane w swoją lewą stronę.

Na zdjęciu widzimy salę, na której na krzesłach siedzą ludzie.

Na zdjęciu widzimy kilka osób. Ludzie rozmawiają ze sobą.

Na zdjęciu widzimy kilka osób przed dużym budynkiem.

Na zdjęciu widzimy stojących: mężczyznę i kobietę, przed ścianą budynku.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPremier zapowiada wielki program dla rolnictwa i wsi!
Następny artykułKubisiak: Część kredytobiorców doświadczy tego po raz pierwszy