A A+ A++

Przypominamy, że z końcem czerwca mija czas na zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Obowiązek ten wynika z zapisów ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków.

Do złożenia deklaracji do CEEB zobowiązany jest każdy właściciel lub współwłaściciel domu jednorodzinnego oraz w przypadku budynków wielorodzinnych zarządca, jeśli na terenie nieruchomości znajduje się wspólny system ogrzewania lub właściciele poszczególnych lokali, jeśli każdy z nich posiada oddzielne, indywidualne źródło ciepła, bądź w danym lokalu znajduje się ogrzewanie dodatkowe, np. kominek. Deklarację dla budynków wielorodzinnych, obejmującą zarówno źródła wspólne, jak i te indywidualne może wypełnić zarządca, po porozumieniu z właścicielami lokali.

Zgłoszenia należy dokonać do 30 czerwca br. dla systemów grzewczych uruchomionych przed 1 lipca 2021 r. lub w ciągu 14 dni od momentu uruchomienia nowego źródła ciepła dla systemów zakładanych po tej dacie. Dokumenty można złożyć drogą elektroniczną za pośrednictwem strony www.ceeb.gov.pl lub w wersji papierowej w Urzędzie Miasta Lublin. Formularz deklaracji dostępny jest na stronie www.lublin.eu/ceeb.

Liczba zarejestrowanych do tej pory w bazie CEEB deklaracji z terenu Lublina to blisko 12,8 tys., co stanowi 39% wszystkich źródeł ogrzewania w mieście.

Więcej informacji oraz wsparcie przy wypełnianiu niezbędnych dokumentów można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska, ul. Zana 38, tel. 81 466 2600, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30-15.30.

Za brak złożenia deklaracji, zgodnie z zapisami ustawy, grozi grzywna w wysokości do 500 zł.
 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSpór nad aborcją. W Sejmie zapadła decyzja
Następny artykułDopłaty do węgla. Sejm przyjął ustawę o dofinansowaniu