Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji, wicemarszałek Sejmu był w czwartek gościem na antenie RMF FM. Przedmiotem rozmowy była sytuacja powodziowa i działania państwa w jej kontekście. Prowadzący Robert Mazurek zapytał też o wniosek Konfederacji o odwołanie Pauliny Hennig-Kloski ze stanowiska ministra klimatu i ochrony środowiska.
Bosak: Hennig-Kloska do dymisji
Konfederacja domaga się odwołania minister m.in. z powodu projektu ustawy wg, którego wstawianie wiatraków na najcenniejszych przyrodniczo obszarach Polski miałoby być “nadrzędnym interesem publicznym”. Ponadto, jak wspomniał Bosak, sprawa dotyczy współodpowiedzialności Hennig-Kloski za “politykę w rządzie, narrację o blokowaniu inwestycji przeciwpowodziowych”. – Jej zastępczynią jest wyjątkowo niekompetentna pani Urszula Zielińska z partii Zieloni. Pojawiają się bardzo niekorzystne przepisy dla polskich producentów pomp ciepła i kotłów na pelet, z którymi oni próbują walczyć, uprzywilejowując zagranicznych producentów i wprowadzając złe regulacje w programie “Czyste powietrze” – powiedział prezes Ruchu Narodowego.
Konfederacja sprzeciwia się takiej polityce. – My wczoraj doprowadziliśmy do zwołania komisji ws. niszczenia polskich pomp ciepła, które dodajmy, mają dużo większą efektywność niż dotowane w programie “Czyste powietrze” pompy z importu. To są poważne rzeczy – powiedział Bosak.
Specustawa powodziowa
W dalszej części programu rozmowa dotyczyła m.in. specustawy powodziowej, którą Sejm zajmuje się na trwającym posiedzeniu. Krzysztof Bosak zwrócił uwagę, że rządzący zrobili w projekcie trochę wrzutek w tematach niezwiązanych z powodzią, ale niestety brakuje w niej konkretów. – Kwestie odbudowy dróg, mostów, domów, sieci elektrycznych, ciepłowniczych, jakie rzeczywiście zostaną na to przeznaczone środki, jakie mają być kryteria kwalifikowania domów i mieszkań do refundacji – powiedział parlamentarzysta.
Bosak podkreślił, że najważniejsze jest, by skala pomocy była proporcjonalna do zniszczeń oraz, żeby środki były przekazane jak najszybciej, ponieważ ludzie muszą teraz zajmować się naprawą po powodzi.
Czytaj też:
Piece na gaz mają zniknąć z Polski. Podano dwie datyCzytaj też:
Kolejna klimatyczna regulacja UE. Konfederacja: Narzędzie totalitarnej kontroliCzytaj też:
Nowa komisja w Sejmie. Posłowie zdecydowali
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS