W dniach 8-13.06.2021r. w Dąbkach k/Koszalina odbyły się XXXVIII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Juniorów w grze klasycznej, XIX Mistrzostwa Polski Juniorów w grze aktywnej oraz XVIII Mistrzostwa Polski Juniorów w grze błyskawicznej w warcabach 100-polowych.

Zawodnicy UKS-u „Roszada” Lipno zdobyli 20 medali. Dziewięć medali w grze klasycznej, pięć medali w grze aktywnej i sześć medali w grze błyskawicznej.

Mistrzostwa przeprowadzono w pięciu kategoriach wiekowych: juniorek i juniorów do lat 10, 13, 16, 19 i 23. W ramach Mistrzostw Polski Juniorów rozegrano grę klasyczną na długi czas- tempo gry 1h30min na zawodnika, grę aktywną z tempem gry 15min+5 sek. na ruch na zawodnika oraz grę błyskawiczną z tempem gry 3min.+2 sek. na ruch na zawodnika. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. O wyniku niejednokrotnie decydowały punkty wartościowania. Do Dąbek zjechali się najlepsi zawodnicy z klubu z całej Polski – mistrzowie i medaliści Mistrzostw Polski, Europy czy Świata z poprzednich lat.

Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie. Dzielnie walczyli o każdy cenny punkt. Niektórzy z naszych zawodników była rocznikowo młodsza i rywalizowała ze starszymi zawodnikami.  Zdobyte doświadczenie z pewnością zaowocuje w przyszłości.

W grze klasycznej zawodnicy UKS Roszada Lipno zdobyli 9 medali ( 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe):