XXIX sesja Rady naszego powiatu skupiła się na kwestiach inwestycji w placówki medyczne oraz infrastrukturę drogową. W 54 minucie pojawiła się kwestia szczepień w naszym powiecie oraz podejścia radnych do sprawy.
Podczas poprzedniej sesji wśród podejmowanych tematów była sytuacja finansowo-ekonomiczna COM w Jarosławiu, inwestycje w infrastrukturę drogową oraz wsparcie zakupu samochodu dla jarosławskiej Straży Pożarnej. Radni przyjęli też oświadczenie sprzeciwiające się ewentualnym próbom usunięcia krzyża z Sali obrad Sejmu RP.
Poniżej jego treść:
Oświadczenie
Rady Powiatu Jarosławskiego
z dnia 31 sierpnia 2021 r.
w sprawie stanowisk niektórych stronnictw politycznych i ich przywódców dotyczących usunięcia krzyża z sali obrad Sejmu RP.
Z głębokim niepokojem, zażenowaniem i niedowierzaniem przyjęliśmy zapowiedź niektórych stronnictw politycznych i ich przywódców zapowiadających usunięcie krzyża z sali sejmowej. Krzyż będący symbolem chrześcijaństwa jest na trwale związany nie tylko z naszą wiarą, lecz również z naszą historią, kulturą i tradycją. Od ponad 1000 lat towarzyszył Polsce we wszystkich okresach jej dziejów To znak, który jednoczył Polaków, a w obronie którego wielu naszych rodaków przelewało swoją krew, poświęcało swoje życie i wolność.
Szacunek do krzyża nie pozwala pozostawać obojętnym wobec bezpardonowej walki z nim, tak samo jak wobec jego instrumentalnego wykorzystywania do zwalczania innych ludzi.
Rada Powiatu Jarosławskiego wyraża swój stanowczy protest przeciwko próbie usunięcia krzyża z Sejmu.
Nie mamy wątpliwości, że w bardzo krótkim okresie, po usunięciu krzyża z sali sejmowej przyjdzie kolej na krzyże z urzędów, szpitali, szkół, uczelni, internatów burs, akademików, miejsc pracy, a następnie z przestrzeni publicznej. Przypomina to okres 45 lat funkcjonowania PRL-u – największego zniewolenia człowieka.
Dobrze pamiętamy słowa Ojca Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w czerwcu 1997 r. w Zakopanem, który tak do nas mówił:
„Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu rodzinnym, czy społecznym. Dziękujmy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych, szpitali. Niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy i gdzie są nasze korzenie”.
Te słowa Ojca Świętego, będące swoistą przestrogą, wyzwaniem oraz testamentem nakazują nam domagać się o pozostawienie krzyża na swoim miejscu.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS