W przepięknej scenerii Pałacu Wielopolskich w Pińczowie, wieczorem 4 sierpnia odbył się już XXVI koncert poświęcony pamięci Jana Góreckiego.
Koncert otworzyła dyrektorka Muzeum Regionalnego w Pińczowie dr Justyna Dziadek. Przed widownią wystąpił zespół Strauss Ensemble z solistami: Marzeną Trzebińską – sopran i Marcinem Jajkiewiczem – baryton. Sam koncert prowadził znany od wielu lat pińczowskiej widowni Artur Jaroń.
W programie koncertu znalazły się ulubione przez pana Jasia walce rodem ze słynnych operetek, musicali i filmów.
Na widowni w pałacowym parku zasiedli: członkowie najbliższej rodziny – bratanek Jerzy z żoną Barbarą i bratanica Zofia, którzy wsparli finansowo koncert oraz bliscy i dalsi znajomi. Nie zabrakło też starosty pińczowskiego Marcina Wojniaka, burmistrza Pińczowa Włodzimierza Baduraka i jego zastępczyni Beaty Kity oraz samorządowców – członkini Zarządu Wojewódzkiego, prezes ROT Anity Koniusz oraz członkini Zarządu Powiatu Hanny Mitki-Marszalik. Obecni byli również ks. prałat Jan Staworzyński i wikariusz parafii ksiądz Tomasz Kaczówka, dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pińczowie oraz Agata Kwiecień – pierwsza wicemiss Polonia 2024.
Na zakończenie koncertu były podziękowania licznym sponsorom, którzy jak co roku pomagają zorganizować ten koncert.
Na zakończenie wydarzenia były podziękowania licznym sponsorom, którzy jak co roku pomagają zorganizować ten koncert – firmom: RIGIPS Polska, Dolina Nidy, Eko- Dom, Bank Spółdzielczy w Pińczowie, Przedsiębiorstwo EKO-INŻ w Pińczowie, PSB
Nida Media Leszcze, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe “EKO-INŻ” w Pińczowie, Kopalnia Gipsu Leszcze, Kwiaciarnia Wilczyńscy, Cukiernia M. Łyżwińska, Perła Ponidzia, Kwadrans u Barańskich.
Partnerami wydarzenia byli – Firma Ogrodnictwo-Krzak Produkcja oraz sprzedaż roślin – Aneta Krzak oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pińczowie – reprezentowany przez dyrektora Andrzeja Cepaka oraz wicedyrektor Anetę Walasek.
Jan Górecki zmarł 27 lipca 1999 roku. Miał 75 lat. Jak głosił nekrolog, “Sercem i duszą oddany tej ziemi, dla niej żył, piękno jej utrwalał.”
Pan Jasiu – bo tak go wszyscy nazywali – był wieloletnim pracownikiem Muzeum Regionalnego, dokumentalistą i fotografikiem – zdobywcą I nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym w latach pięćdziesiątych. Dziś mówi się o nim Piotr Skrzynecki Pińczowa, choć dla wielu Pińczowian pozostanie po prostu Jaśkiem.
“Ludzie odchodzą w niepamięć, ale nie Jasiek, który na zawsze pozostanie w naszej wdzięcznej pamięci. Był wielkim miłośnikiem Pińczowa, jego historii. Starał się utrwalać w fotografii jego piękno, doskonale dokumentował wszystkie, choćby najmniejsze wydarzenia. Obok tego był też wielkim przyjacielem zwierząt, a te bezdomne najczęściej lądowały u niego w mieszkaniu. Był dowcipny, nie dało się go nie lubić”. Tak wspominają dziś Jana Góreckiego ci, którzy go znali.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS