A A+ A++

W sobotę, 3 lutego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie uhonorowani zostali prestiżowym tytułem Ambasadora Województwa Lubelskiego za rok 2023 trzej laureaci – osoba, firma i instytucja – którzy wnieśli istotny wkład w rozwój regionu oraz w jego promocję w kraju i za granicą. Podczas uroczystej gali wręczono również ośmiu firmom z województwa lubelskiego certyfikaty projektu gospodarczego Marka Lubelskie.

Na gali obecni byli przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej oraz przedstawiciele Parlamentu.

Na wstępie głos zabrali gospodarz uroczystości Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz poseł Przemysław Czarnek. Następnie przedstawiono tegorocznych uhonorowanych certyfikatem Marka Lubelskie.

Nagrodę otrzymało łącznie 8 firm z branży spożywczej, usługowej, turystycznej oraz produkcyjno-mechanicznej. W tym zaszczytnym gronie znalazły się także firmy z naszego regionu: Cieleśnica S.A. z siedzibą w Rokitnie (branża spożywcza) oraz KOJPASZ Sp. J. Kossowski, Jakubiuk z siedzibą w Wisznicach (branża produkcyjno-mechaniczna).
Następnie przedstawiono nominowanych do tytułu Ambasadora Województwa Lubelskiego. Nagrodę przyznawano w 3 kategoriach: firma, instytucja oraz osoba. I tutaj także nie zabrakło akcentów z naszego regionu.

W kategorii firma nominacje otrzymało przedsiębiorstwo ELREMET Spółdzielnia Inwalidów w Białej Podlaskiej, ale tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego przypadł firmie SPIŻARNIA Sp. z o. o. w Lublinie.

W kategorii instytucja nominację otrzymała m. in. Kameralna Orkiestra Akordeonowa ARTI SENTEMO z Radzynia Podlaskiego. Tytułem uhonorowano jednak Politechnikę Lubelską.

W kategorii osoba wśród nominowanych znalazła się, pochodząca z Radzynia Podlaskiego, a obecnie na stałe mieszkająca w Wiedniu, skrzypaczka Zuzanna Małgorzata Budzyńska – Ogryzek.

Nagrodę ambasadora w kategorii osoba otrzymał Janusz Józefowicz, w którego imieniu statuetkę odebrała jego mama Władysława Kondracka Józefowicz.
Wydarzeniu towarzyszył program artystyczny. Muzyczną oprawę Gali zapewniło trio kameralistek – Aleksandra Głuch (skrzypce), Justyna Hebda (harfa) i Justyna Czuryło (flet), które zadbały o nastrojową muzykę pomiędzy częściami gali oraz podczas rozdania nagród. Wydarzenie piosenką Zbigniewa Wodeckiego „Zacznij od Bacha” rozpoczął Mateusz Mijał, który również zagrał ten utwór na trąbce. Gwiazdami wieczoru były Anita Lipnicka oraz Wiktoria Franciszka Trynkiewicz z zespołem MOONSET Cover Band. Swoją „interpretację” 25-letniej historii gali przedstawiła publiczności, malując piaskiem, Marina Rysicz z Teatru Piaskowej Animacji FEBUS.

Honorowy tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego jest przyznawany od 1999 roku. Samorząd Województwa Lubelskiego wyróżnia tych, którzy wnoszą wkład w rozwój regionu poprzez swoją działalność gospodarczą, naukową, kulturalną, sportową, społeczną, a ich osiągnięcia i zasługi budują oraz wzmacniają dobry wizerunek naszego województwa w kraju i poza jego granicami. Dotychczas tym prestiżowym tytułem i statuetką uhonorowano 81 laureatów. Po tegorocznej gali grono powiększyło się do 84 ambasadorów.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Mateusz Biernacki

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJest nowy wojewódzki konserwator zabytków
Następny artykułMieszkańcy powiatu pruszkowskiego chętnie sprawdzają stan zdrowia