A A+ A++

Na stadionie przy Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim odbyła się jubileuszowa, 20. Powiatowa Olimpiada Osób z Niepełnosprawnościami. Wzięło w niej udział 341 uczestników z 27 ośrodków, 124 opiekunów oraz 131 wolontariuszy.

XX Jubileuszowa Powiatowa Olimpiada Osób z Niepełnosprawnościami otrzymała imię śp. Tadeusza Skatuły [ZDJĘCIA, WIDEO]

Oprócz samych uczestników, opiekunów, wolontariuszy i zaproszonych gości, na trybunach zasiadło także ponad 150 kibiców – głównie uczniów szkół powiatu wodzisławskiego. 

Olimpiada rozpoczęła się tradycyjnie od uroczystego przemarszu uczestników wraz z muzykami Orkiestry Fundacji Muzycznej KWK Anna im. Wiktora Kamczyka. Po defiladzie nastąpiło zapalenie olimpijskiego znicza, a następnie przy dźwiękach polskiego hymnu wciągnięto na masz flagę olimpijską. 

Wszystkich uczestników olimpiady oraz gości powitał starosta wodzisławski Leszek Bizoń. Szczególnym gościem była Halina Skatuła – wdowa po śp. Tadeuszu Skatule – byłym wicestaroście powiatu, którego imię od tego roku będzie nosić olimpiada. 

– Zmieniając nazwę, olimpiada przyjmuje imię osoby niezwykle zaangażowanej w działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami, osoby, która starała się jak najwięcej działać i pomagać. Wspaniały samorządowiec, starosta i wicestarosta naszego powiatu, a przede wszystkim osoba, która stając rok temu w tym miejscu przed wami, wygłosiła swoje ostatnie przemówienie – mówił Leszek Bizoń.

Z wielką satysfakcją i dumą chciałem ogłosić, że decyzją zarządu powiatu, od teraz ta Powiatowa Olimpiada Osób z Niepełnosprawnościami będzie nosiła imię Tadeusza Skatuły – podkreślił starosta. 

Uczestnicy olimpiady wzięli udział w 15 konkurencjach. Były to m.in. bieg sprinterski na 30 m, skok w dal z miejsca, slalom z piłką, bieg z przeszkodami, rzut woreczkami do celu, podnoszenie ciężarka i unihokej. W zmaganiach udział wzięli zawodnicy z ośrodków powiatu wodzisławskiego, a także z Knurowa, Rybnika, Żor oraz ziemi raciborskiej. Olimpiadę swoimi występami uświetnili m.in. tancerze z formacji Tornado z Pszowa, a tuż po otwarciu widowiskową taneczną historię kopciuszka opowiedzieli Marcelina Majcher oraz Tomasz Tytko. 

W tym roku wydarzenie swoim patronatem objął Polski Komitet Paraolimpijski. Ze względu zaś na jubileuszowy charakter wydarzenia dla uczestników przewidziano dodatkowe atrakcje, m.in. urodzinową niespodziankę oraz okolicznościową ramkę i ściankę do pamiątkowych zdjęć.

Tradycyjnie każdy uczestnik tej Olimpiady został jej zwycięzcą. Z tego powodu każda drużyna, która weźmie udział w sportowej rywalizacji otrzyma pamiątkowy dyplom i puchar, a uczestnicy – medale.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŁomianki 2024 Para Dance Sport Polish Open XXVI Mistrzostwa Polski w Paratańcu Sportowym”
Następny artykułPolicjant z Sulejówka ratuje życie poza służbą w Siedlcach