16 września 2022 r. na boisku „Orlik” przy Zespole Szkół Samorządowych w Lipsku rozegrany został XVIII Turniej Służb Mundurowych w piłce nożnej o Puchar Starosty Augustowskiego.

W turnieju wystąpiły drużyny reprezentujące: Komendę Powiatową Policji w Augustowie, Placówkę Straży Granicznej w Lipsku, Placówkę Straży Granicznej w Płaskiej, Placówkę Straży Granicznej w Augustowie oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej

w Augustowie oraz drużyna Wojska Polskiego stacjonująca tymczasowo w Lipsku.

Po zaciętej walce trwającej do ostatniego meczu  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie zajęła drugie miejsce przegrywając w finale z drużyną Wojska Polskiego.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został  Andrzej Sobolewski  z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie.

Oficjalnego zakończenia Turnieju dokonał Starosta Powiatu Augustowskiego Jarosław Szlaszyński, który wraz z Komendantami służb uczestniczących w zawodach podsumował turniej oraz wręczył puchary uczestnikom.

Opracowanie: st. kpt. Paweł Bukrejewski

Zdjęcia: KP PSP Augustów