W Żerkowie w dniach 17-18.06.2021r. w warcabowych zmaganiach uczestniczyło 151 zawodników i zawodniczek z całej Polski w XVIII Mistrzostwach Polski Szkół i UKS-ów w warcabach klasycznych.  Uczestnicy mistrzostw zostali podzieleni na 4 grupy wiekowe: przedszkolaków, klasy I – IV, Klasy V – VIII i szkoły ponadpodstawowe. Zawodnicy rozegrali 7-9 rund systemem szwajcarskim z czasem 15 minut na ruch na zawodnika. UKS Roszadę Lipno reprezentowało 40 zawodników.

W grupie przedszkolnej wśród chłopców niepokonanym okazał się Nikodem Brzozowski, który z kompletem punktów zajął I miejsce. III miejsce wywalczył Michał Menes. O V miejsce  dzielnie walczył Michał Leśniewski. VII miejsce uzyskał Maciej Czekajło. Poza pierwszą dziesiątką uplasowali się: Piotr Kasprzak, Stanisław Pawłowski i Antoni Glapiak – Goryl.

W grupie dziewczynek najlepszą zawodniczką „Roszady” okazała się Elena Mikołajczak, która wywalczyła II miejsce. Tuż za nią na trzecim stopniu podium stanęła Wiktoria Zając.  VII miejsce uzyskała Jagna Menes. X miejsce uzyskała Maria Dobiała. Natomiast Lena Kapała  z takim samym dorobkiem punktowym co jej koleżanki (7 punktów) zajęła XII miejsce.

Wśród zawodniczek klas I-IV najlepszą zawodniczką okazała się Zosia Wideł zdobywając Mistrzostwo Polski. Gabrysia Rumińska wywalczyła IV lokatę. IX miejsce zajęła Katarzyna Dobiała. Poza pierwszą dziesiątką uplasowali się: Julia Górczak, Marlena Paszkowiak i Martyna Górczak.

W grupie chłopców klas I-IV po złoty medal sięgnął Radosław Leśniewski. Na najniższym stopniu podium stanął Hugo Franek (III miejsce). Tuż za podium na IV miejscu uplasował się Kajetan Brzozowski, a X miejsce zajął Błażej Paszkowiak. Tuż za nim miejsca uzyskali Jakub Stachowiak i Bartosz Majer. Dalsze pozycje uzyskali Janek Nowaczyk i Bartłomiej Matysiak. To była najliczniejsza grupa zawodników.

W grupie dziewcząt klas V-VIII nie udało się zdobyć miejsca na podium. Po wyrównanej walce Vivien Zyber- Moszak zajęła wysokie IV miejsce. Jej koleżanki klubowe Antonina Wideł i Zosia Kaczmarek zajęły miejsca poza pierwszą dziesiątką.

Mateusz Wysokiński w grupie chłopców klas V – VIII wywalczył II miejsce. Na dalszych miejsca uplasowali się: Antoni Rumiński, Natan Błachowiak i Adam Janowicz.

Po tytuły mistrzowskie sięgnęły również zawodniczki szkół ponadpodstawowych. Katarzyna Pisarska wywalczyła złoty medal, natomiast Aleksandra Walkowska srebro. Na V miejscu stanęła Jagoda Przybylska.

Najlepiej zaprezentowali się chłopcy klas szkół ponadpodstawowych. Pierwsze cztery miejsca należą do zawodników Roszady. Złoty medal i tytuł Mistrza Polski wywalczył po barażach Amadeusz Zyber- Moszak. Vice-mistrzem Polski został Tymoteusz Myszuk. III miejsce i brązowy medal wywalczył Mateusz Matysiak. Tuż za podium na IV miejscu stanął Franciszek Marach.

W klasyfikacji klubowej UKS „Roszada” Lipno wywalczyła I miejsce przed UKS Komorzanka Komorze i SRW Rychlik. Punktacja naliczana na podstawie sumy punktów zdobytych przez 12 zawodników- po jednym w kategorii rocznika  2014 i młodsi i kategorii rocznika 2001-2005 wśród dziewczyn i chłopców oraz po dwóch  w kategoriach rocznika 2010-2013 i 2006-2009 wśród dziewczyn i chłopców.

Klasyfikacja drużynowa naliczana na podstawie ilości zdobytych punktów przez 4 najlepszych zawodników ( chłopiec i dziewczynka), a w przypadku szkół ponadpodstawowych 2 najlepszych zawodników ( chłopiec i dziewczyna).