„Jan Paweł II – miłośnik gór i przyrody”. To właśnie pod takim tytułem odbył się już po raz 15. konkurs, który zgromadził 67 uczniów z 17 szkół podstawowych z całego województwa, którzy w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Drohojowie, z wielką pasją i dużym zaangażowaniem recytowali wiersze i fragmenty prozy o tematyce wartości chrześcijańskich.
Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach: klasy I – III (25 uczniów), IV – VI (24 uczniów) oraz VII – VIII (18 uczniów). Jury w składzie: Krystyna Juźwińska (Centrum Kulturalne w Przemyślu), Agata Pilawa (Przemyska Biblioteka Publiczna) i ks. Piotr Czarniecki (Radio FARA – Rozgłośnia Archidiecezji Przemyskiej) nie miało łatwo. Oceniali prezentacje według doboru repertuaru, kultury słowa, oryginalności interpretacji oraz ogólnego wyrazu artystyczny.
W kategorii klas I – III najlepsze okazały się: Blanka Kowalczuk (SP w Drohojowie, I miejsce), Julia Siemaszko (ZS w Nehrybce, II miejsce), Hanna Pieczonka (SP nr 1 w Przeworsku, III miejsce). Wyróżnienie powędrowało do Liliany Gudyki z SP w Zadąbrowiu. W drugiej kategorii nagrodzeni zostali: Milena Litwa (SP w Grochowcach, I miejsce), Maja Cząstka (SP w Drohojowie, II miejsce), Miłosz Kudyba (SP w Zadąbrowiu, III miejsce). Wyróżnienia otrzymały Amelia Drąg (SP w Nizinach) oraz Lena Opiela (SP w Trójczycach). W kategorii klas VII – VIII zwyciężyli: Maja Walczak (SP w Orłach, I miejsce), Maja Kic (SP w Drohojowie, II miejsce), i Karol Świrk (SP w Małkowicach, III miejsce). Wyróżnienie otrzymała Julia Chmiel z ZSP w Kraczkowej.
– Konkurs Papieski w Drohojowie od lat pełni istotną rolę edukacyjną i kulturalną, pogłębiając wśród dzieci wiedzę o życiu, twórczości i zainteresowaniach św. Jana Pawła II
– podkreśla ks. Piotr Czarniecki.
– W tym roku organizatorzy w ramach kolejnego spotkania konkursowego zwrócili uwagę uczniów na piękno stworzonego świata poprzez hasło: „Jan Paweł II – miłośnik gór i przyrody”. Mottem przewodnim były słowa Papieża Polaka zapisane w „Liście do młodych całego świata” (1985): „Dobrze jest człowiekowi, czyta w tej księdze przedziwnej, jaką jest księga przyrody szeroko otwarta dla każdego…”
– informuje ks. P. Czarniecki.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS