Drużyna UKS Roszada Lipno wraca ze srebrnym medalem XLVI Drużynowych Mistrzostw Polski w warcabach stupolowych

W turnieju udział wzięło 11 drużyn. Grano tempem 60 minut + 30 sekund/ruch na dystansie siedmiu rund systemem dwufazowym: eliminacje + finał.

Po zwycięstwie z drużyną SRW Rychlik w eliminacjach drużyna w składzie: Filip Kuczewski, Mateusz Niczyporuk, Amadeusz Zyber-Moszak oraz Mateusz Wysokiński awansowała do finałowych rozgrywek o medale, w których uczestniczyły także następujące drużyny:

☑️ MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki – sekcja warcabowa

☑️ WKS Admirał PC Best Szczecin

☑️ LKS Czarna Damka Lututów

Z drużyną MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki graliśmy w fazie eliminacyjnej i zgodnie z obowiązującym systemem – wynik ten został zaliczony do klasyfikacji końcowej. Niestety – przegraliśmy wspomniany pojedynek 5:3.

W pierwszej rundzie finału UKS Roszada Lipno zmierzyła się z faworytami turnieju, drużyną WKS Admirał PC Best Szczecin. W meczu padł remis, co dawało nadal perspektywę na zdobycie medalu. Aby tego dokonać, należało wygrać ostatni turniejowy mecz – z drużyną LKS Czarna Damka Lututów. Po remisie Mateusza Wysokińskiego z Sebastianem Wieczorkiem, porażce Amadeusza Zyber-Moszaka z Przemysławem Oderkiewiczem oraz zwycięstwie Mateusza Niczyporuka z Jakubem Stacewiczem wynik meczu był remisowy (3:3). Emocje jednak towarzyszyły wszystkim do samego końca, ponieważ partia rozgrywana przez Filipa Kuczewskiego z Mariuszem Ślęzakiem trwała do ostatnich minut. Ostatecznie Filip zwyciężył i tym samym przypieczętował zdobycie srebrnego🥈 medalu przez naszą drużynę.

Złoty medal zdobyła drużyna MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki, a brązowy WKS Admirał PC Best Szczecin.