A A+ A++

20 stycznia 2024 r. w CKK Jordanki odbył się już po raz 12. Marszałkowski Bal Dobroczynny – dochód z balu wesprze potrzebujących z województwa kujawsko-pomorskiego.

Coroczny Marszałkowski Bal Dobroczynny to doskonała zabawa przy muzyce na żywo, ale przede wszystkim emocjonujące licytacje, z których dochód przeznaczony zostanie na wsparcie placówek niosących pomoc osobom potrzebującym, opiekujących się niepełnosprawnymi i chorymi. Jak co roku także w wydarzeniu udział wziął prezent Torunia Michał Zaleski wraz z małżonką.

W 2024 roku pomoc trafi do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu (powiat aleksandrowski), prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety, Domu Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Żołędowie (powiat bydgoski), prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej i do Hospicjum dla Dzieci Nadzieja w Toruniu. Zbierane były także pieniądze na rzecz podopiecznych placówki opiekuńczej z Ukrainy.

Najdroższym wylicytowanym przedmiotem był obraz Eligiusza Wacława Baranowskiego, który osiągnął kwotę 120 tysięcy złotych. Wśród wylicytowanych przedmiotów znalazły się także m.in. grafika hiszpańskiego malarza Salvadora Dalego, która osięgnęła 13 tysięcy złotych, za tę samą kwotę wylicytowano spinki z bursztynem premiera Donalda Tuska, a suknia wieczorowa Grażyny Szapołowskiej osiągnęła 10 tysięcy złotych. Za obraz Krystyny Szalewskiej, która rokrocznie przekazywała swoje dzieła na tę okazję, uzyskano 20 tysięcy złotych, a za biżuterię aktorki Katarzyny Żak, nowy właściciel zapłacił 25 tysięcy złotych. Reprint dzieła Mikołaja Kopernika wylicytowano za kwotę 30 tysięcy złotych, portret Fryderyka Chopina za 60 tysięcy złotych, a obraz włocławianina Daniela Pawłowskiego osiągnął kwotę 30 tysięcy złotych.Tradycyjnie dużo emocji wywołały licytacje „kota w worku”. Pod młotek poszły w tym roku trzy niespodzianki – najdroższą sprzedano za kwotę 15 tysięcy złotych, a dwie kolejne osiągnęły cenę 12 tysięcy złotych każda.

Łącznie z licytacji głównej zebrano 348 tysięcy złotych, a z licytacji cichej 210 tysięcy złotych.

Oprawę muzyczną balu zapewnili muzycy Filharmonii Pomorskiej oraz zespół Eliasz Orchestra. Gwiazdami wieczoru byli Hanna Banaszak, Lena i Jan Klimentowie oraz zespół tancerek brazylijskiej samby Carnival Stars. Wystąpili także Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska oraz Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy. Imprezę poprowadzili Grażyna Nita i Maciej Puto, a licytację główną – Rafał Rykowski. Gośćmi balu, którzy przekazali także przedmioty na licytację, byli Grażyna Szapołowska, Katarzyna Żak i Paweł Deląg.

Fot. Wojtek Szabelski

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMiliony z Funduszu Sprawiedliwości trafiły do stowarzyszenia związanego z ziobrystami. “I co z tego?”
Następny artykułBełchatowianie uczcili 161. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego